Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6480
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Koronnik już po operacji

Wtorek, 30 czerwca 2020, 6:02
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2020, 8:31
Autor: WAC
Sosnówka: Koronnik już po operacji
Fot. DIOZ
Długie leczenie czeka koronnika – ptaka żyjącego naturalnie w Afryce – o znalezieniu którego w Sosnówce informowaliśmy kilka dni.

Przypomnijmy. Rannego ptaka, który błąkał się w pobliżu zabudowań znaleźli mieszkańcy Sosnówki w ostatni piątek (26.06). Nikt nie wie, skąd ten egzotyczny gość znalazł się w Karkonoszach. Dzięki pomocy pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego i wolontariuszy z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt ptak trafił pod opiekę weterynarza, który podjął walkę o jego życie.

Koronnik jest już po operacji – informuje Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Ptak został przestrzelony z broni palnej na wylot. Najprawdopodobniej padł ofiarą myśliwego lub kłusownika, którzy dysponują taką bronią. Ostra amunicja pogruchotała mostek i spowodowała rozległe uszkodzenie powłok skórnych i mięśni dziury wylotowej oraz utratę znacznej ilości krwi. Milimetry dzieliły go od uszkodzenia głównych naczyń krwionośnych, co spowodowałoby zgon. Przez ptakiem długa rekonwalescencja i rehabilitacja, jednak wierzymy, że stanie na nogi - dodaje K. Kuźmiński.

Twoja reakcja na artykuł?

34
74%
Cieszy
1
2%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
9%
Smuci
3
7%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group