Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11339
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Korki przez zmianę organizacji ruchu

Wtorek, 3 marca 2009, 15:49
Aktualizacja: 16:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Korki przez zmianę organizacji ruchu
Fot. Angela
Kierowcy, którzy wjeżdżali od ulicy Obrońców Pokoju w Poznańską, przez którą skracali sobie drogę wyjeżdżając na Sobieskiego, dzisiaj przeżyli prawdziwy koszmar.

Nikt ze zmotoryzowanych nie zwracał bowiem uwagi na zmianę organizacji ruchu i oznakowanie Poznańskiej jako „ślepa uliczka”. Pojazdy zatrzymywały się więc na końcu ulicy przy barierkach na Sobieskiego blokując się wzajemnie.

Od dawna ulica Poznańska służyła wielu jako wygodny skrót i dojazd do ulicy Sobieskiego. Nikt nie zwracał jednak uwagi na to, że przejazd odbywa się obok budynków przez chodnik i wjazd w ruchliwą ulicę Sobieskiego niemal na wprost pasów dla pieszych.

– Taka organizacja ruchu była niezgodna z prawem, a poza tym niebezpieczna zarówno dla kierujących jak i pieszych, dlatego postanowiliśmy to zmienić – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Dzisiaj ulica Poznańska została oznakowana jako „ślepa uliczka”, na której poboczu zmotoryzowani mogą zatrzymać się na co najwyżej dwadzieścia minut. Na końcu Poznańskiej, przy wyjeździe w Sobieskiego postawione zostały natomiast metalowe barierki.

I stąd tyle zamieszania. Kierowcy starym zwyczajem, nie zwracając uwagi na znaki, wjeżdżali bowiem w Poznańską, na końcu której czekała na nich niespodzianka blokująca wyjazd. Biorąc pod uwagę fakt, że po obu stronach ulicy stoją ustawione auta, wycofanie do Obrońców Pokoju niemal graniczyło tam z cudem.

Zmotoryzowani nie kryli więc emocji. Spoza uchylonych szyb słychać było niecenzuralne słownictwo i zobaczyć można było agresywne gesty. I pomyśleć, że by tego uniknąć, wystarczyło zwracać uwagę na znaki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
259
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group