Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2829
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kontynuacja akcji "Pieszy widoczny na drodze"

Środa, 14 stycznia 2015, 7:13
Aktualizacja: 7:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kontynuacja akcji "Pieszy widoczny na drodze"
Fot. Archiwum
W związku z dużym zainteresowaniem i poparciem przez mieszkańców akcji "Pieszy widoczny na drodze" Straż Miejska w Jeleniej Górze będzie kontynuować rozdawanie odblasków podczas patrolowania miasta. Oprócz typowych pasków odblaskowych, strażnicy będą również rozdawać okrągłe przywieszki. Tymi ostatnimi oznaczą głównie wózki dziecięce.

Strażnicy przypominają, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi używać elementów odblaskowych. Za ich brak można zapłacić mandat, lub znacznie wyższą cenę…

- W nocy, w normalnych warunkach drogowych, kierowca zauważa pieszego dopiero z odległości 30 metrów, a w niesprzyjających warunkach i deszczu – odległość ta spada do 10-15 metrów. Z elementami odblaskowymi jesteśmy widoczni z odległości 150 m. Każdy element odblaskowy może więc uratować nam życie – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Poprzez akcję zachęcamy wszystkich, nie tylko dzieci, do noszenia odblasków również w mieście. Elementy odblaskowe mogą być umieszczone na tornistrze, rowerze, na ubraniach czy na obuwiu. Takie oznaczenie w ogromnym stopniu podnosi bezpieczeństwo na drodze. Okres zimy, a co za tym idzie, wcześniej zapadający zmrok i często niesprzyjająca aura, to główne powody wzrostu wypadków z udziałem pieszych – dodaje strażnik.

Po raz kolejny strażnicy apelują również do rowerzystów o stosowanie po zmroku oświetlenia przedniego i tylnego. Przypominają, że za brak przepisowego oświetlenia rowerzysta może otrzymać 100-złotowy mandat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group