Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7495
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kontrola marketów

Piątek, 11 stycznia 2019, 6:05
Aktualizacja: Niedziela, 13 stycznia 2019, 6:21
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Kontrola marketów
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Po intensywnych opadach śniegu, strażnicy miejscy wyruszyli w teren by przypomnieć dyrekcjom jeleniogórskich marketów o obowiązku odśnieżania dachów oraz usuwania nawisów lodowych, które dla klientów i przechodniów mogą być bardzo niebezpieczne. Po przypomnieniach będą kolejne kontrole, a dla uchylających się od obowiązków – mandaty w wysokości 500 zł. Przy poważniejszych zaniedbaniach sprawa może trafić do sądu.

Chodzi o wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe na terenie Jeleniej Góry. Ich dyrekcje otrzymają od strażników miejskich specjalne pisma, przypominające o obowiązku odśnieżania dachów i usuwania sopli lodu.

Od 2006 roku, czyli od katastrofy budowlanej hali MTK w Katowicach, co roku przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów na obiektach wielkopowierzchniowych oraz kontrolujemy te obiekty – mówi Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Przypominamy, że katowicka hala MTK zawaliła się pod naporem śniegu w styczniu 2006 roku. W środku odbywała się wówczas wystawa gołębi pocztowych z udziałem ok. 700 gości i wystawców. W wyniku zdarzenia zginęło 65 osób, a 140 zostało rannych. Była to największa katastrofa budowlana we współczesnej historii Polski, która stała się bezpośrednim powodem nowelizacji prawa budowlanego. Zgodnie z nowymi przepisami, obiekty o dużych rozmiarach są od tamtej pory kontrolowane dwa razy w roku - przed okresem zimowym i po jego zakończeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

31
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
7
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group