Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7933
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrola basenu w Miłkowie wypadła pomyślnie – jest bezpiecznie

Czwartek, 8 sierpnia 2013, 9:15
Aktualizacja: Piątek, 9 sierpnia 2013, 8:43
Autor: Mea
Region: Kontrola basenu w Miłkowie wypadła pomyślnie – jest bezpiecznie
Fot. Mea
Kontrolę na odkrytej pływalni w Miłkowie, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, przeprowadzili we wtorek 6.08.) policjanci wraz z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze pokazały. Stwierdzono, że na basenie jest bezpiecznie.

– Sprawdziliśmy sprzęt ratowniczy, medyczny, ratunkowy i sanitarny, oznakowanie głębokości basenów oraz liczbę ratowników i ich uprawnienia. Nie wykryliśmy żadnych nieprawidłowości. Na kąpielisku do długości 50 m powinno znajdować się dwóch ratowników i tylu zastaliśmy. W weekendy przyjeżdża tu więcej osób niż w tygodniu, ale to już właściciel obiektu reguluje dopuszczalną liczbę plażowiczów, jaka może znajdować się na kąpielisku – powiedział Jan Gazda, prezes Oddziału Rejonowego WOPR w Jeleniej Górze.

- Nasi ratownicy dysponują profesjonalnym sprzętem do udzielania pierwszej pomocy m.in. defibrylatorem oraz aparatem do tlenoterapii. Chcemy zapewnić naszym gościom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa – podkreślał Krzysztof Wiśniewski, właściciel basenu na campingu „Wiśniowa Polana” w Miłkowie.

Wkrótce zostanie prawdopodobnie skontrolowany również basen przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group