Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7662
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec psychozy w Cieplicach – gwałciciel za kratkami

Piątek, 19 września 2008, 12:06
Aktualizacja: 14:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Koniec psychozy w Cieplicach – gwałciciel za kratkami
Fot. Archiwum
Na początku września usiłował zgwałcić jedną kobietę, ale został spłoszony. Tydzień później brutalnie zgwałcił jednak drugą osobę. Mowa o gwałcicielu. Okazał się nim 20–latek z Wojcieszyc. Dwa dni temu został zatrzymany przez cieplicką policję i trafił do aresztu na trzy miesiące. Za gwałt grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Psychoza opanowała ciepliczanki, kiedy okazało się, że w okolicy grasuje gwałciciel. 6 września próbował zgwałcić jedną z mieszkanek, ale został spłoszony.

Tydzień później (13.09) bandyta kolejny raz dał o sobie znać. W Cieplicach brutalnie zgwałcił kobietę.

- Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili rysopis sprawcy. Rozpoczęli typowanie oraz analizowali zebrany materiał. Na jego podstawie wytypowali 20-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów– mówi nadkom. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Po wytypowaniu sprawcy policjanci z II Komisariatu w Cieplicach namierzyli gwałciciela. W czasie przeszukania mieszkania sprawcy nie było jednak w domu. Przez dwa dni ukrywał się przed policją. Po dwóch dniach obserwacji mieszkania policjanci zatrzymali podejrzanego.

Gwałcicielem okazał się niepozorny dwudziestolatek z Wojcieszyc, wobec którego prokuratura wystąpiła o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sąd zamknął go w celi. Za gwałt może zostać tam nawet przez 12 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group