Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7038
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Czwartek, 23 maja 2019, 12:55
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2019, 14:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia
Fot. Przemek Kaczałko
– To będą bardzo ważne wybory. Unia Europejska jest na pewnym zakręcie i będziemy decydować o jej kształcie i kierunku – czy to będzie Europa narodów, czy jedno superpaństwo – mówił na wstępie konferencji prasowej senator Krzysztof Mróz, który spotkał się z kandydatką PiS Mirosławą Stachowiak–Różecką (nr 10 na liście).
Okręg jest bardzo rozległy, a to sprawia, że z przyjemnością i ogromną frajdą odwiedzam różne zakątki Dolnego Śląska. Przyszedł czas na Jelenią Górę. To taka fantastyczna podróż sentymentalna, bo w czasach harcerstwa, liceum Kotlinę Jeleniogórską zwiedziłam bardzo dokładnie - wspominała była kandydatka na prezydenta Wrocławia, dla której Jelenia Góra kojarzy się przede wszystkim z turystyką.

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy spotkała się z samorządowcami z miasta i powiatu.

Na pierwszy plan wychodzą kwestie infrastrukturalne i komunikacyjne, bo jest jeszcze dużo do zrobienia. Trzeba też mówić o sporcie - powiedziała M. Stachowiak-Różecka, która deklaruje, że równie ważne są dla niej sprawy kultury i edukacji.

Z kolei senator Mróz wraz z wicestarostą Jarosławem Kotlińskim mówili o programie forsowanym przez parlament, który ma pozwolić zwalczać wykluczenie komunikacyjne wielu miejscowości.

W tym roku na ten cel przeznaczono 300 milionów złotych, w przyszłym będzie 800 milionów. W takich sprawach jak przewóz osób nie wszystko musi się bilansować ekonomicznie, bo to powoduje wykluczenie wielu ludzi - mówił K. Mróz.

Zgodnie z założeniami programu, do jednego wozokilometra ma być dopłata 1 zł i ma to dotyczyć linii, które są zawieszone lub zlikwidowane od co najmniej trzech miesięcy. Jak zapowiada Jarosław Kotliński, w planach jest połączenie miast Kotliny Jeleniogórskiej od Janowic Wielkich przez gminy u podnóża Karkonoszy po Szklarską Porębę (Polanę Jakuszycką).

Twoja reakcja na artykuł?

28
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
3%
Smuci
26
36%
Złości
15
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (105) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group