Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4617
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku

Środa, 8 kwietnia 2015, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 8:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku
Fot. Angela
Do końca kwietnia br. zakończony zostanie remont całego dachu zabobrzańskiego pałacyku, w którym w najbliższych latach ma powstać centrum kultury. – Zostało nam około 10 procent całego zadania, czyli pokrycie dachu, ale musieliśmy czekać na wzmocnienie wieżyczki – mówi Jacek Wojciechowski, prezes zarządu firmy Przedsiębiorstwa Axyo.pl. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu minionego roku i nie obyła się bez niespodzianek.

W trakcie prowadzonych prac okazało się bowiem, że dach zabytkowego obiektu, przejętego przez Miasto od Politechniki Wrocławskiej, jest w o wiele gorszym stanie niż szacowano. - Podczas rozbierania kolejnych partii dachu, odkrywaliśmy dodatkowe elementy, które trzeba było wymienić, a których w projekcie remontu nie wzięto pod uwagę, bo nie można było ich przewidzieć – wyjaśniał nam Jacek Wojciechowski.

Takim dodatkowym elementem - niezbędnym do zakończenia przebudowy dachu - było wzmocnienie konstrukcji wieży, którego pierwotnie nie planowano. Miasto wybrało do tego zadania dodatkowego wykonawcę, firmę budowlano – handlową „Dach” z Jeleniej Góry. Tylko ten element kosztował 44,5 tys. zł.

- Obecnie wieżyczka jest już gotowa, więc wznawiamy prace i kończymy swoje zadanie – mówi Jacek Wojciechowski.

Ile ostatecznie będzie kosztował remont dachu? To będzie wiadomo dopiero po podliczeniu wszystkich kosztów, również tych dodatkowych, które pojawiły się w trakcie realizacji zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group