Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5611
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 kwietnia 2015, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 8:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Do końca kwietnia br. zakończony zostanie remont całego dachu zabobrzańskiego pałacyku, w którym w najbliższych latach ma powstać centrum kultury. – Zostało nam około 10 procent całego zadania, czyli pokrycie dachu, ale musieliśmy czekać na wzmocnienie wieżyczki – mówi Jacek Wojciechowski, prezes zarządu firmy Przedsiębiorstwa Axyo.pl. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu minionego roku i nie obyła się bez niespodzianek.

W trakcie prowadzonych prac okazało się bowiem, że dach zabytkowego obiektu, przejętego przez Miasto od Politechniki Wrocławskiej, jest w o wiele gorszym stanie niż szacowano. - Podczas rozbierania kolejnych partii dachu, odkrywaliśmy dodatkowe elementy, które trzeba było wymienić, a których w projekcie remontu nie wzięto pod uwagę, bo nie można było ich przewidzieć – wyjaśniał nam Jacek Wojciechowski.

Takim dodatkowym elementem - niezbędnym do zakończenia przebudowy dachu - było wzmocnienie konstrukcji wieży, którego pierwotnie nie planowano. Miasto wybrało do tego zadania dodatkowego wykonawcę, firmę budowlano – handlową „Dach” z Jeleniej Góry. Tylko ten element kosztował 44,5 tys. zł.

- Obecnie wieżyczka jest już gotowa, więc wznawiamy prace i kończymy swoje zadanie – mówi Jacek Wojciechowski.

Ile ostatecznie będzie kosztował remont dachu? To będzie wiadomo dopiero po podliczeniu wszystkich kosztów, również tych dodatkowych, które pojawiły się w trakcie realizacji zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Endriu 8-04-2015 7:41
To teraz czas najwyższy żeby U.M. Jelenia Góra zrobił porządek z drzewami które są w opłakanym stanie i przy małej wichurze lecą na sąsiednie posesje i samochody
~Rico 8-04-2015 9:27
To w 19- tym wieku używano do budowy płyt OSB ?
~Gość 8-04-2015 10:33
Miasto i jego remonty to widac golym okiem firmy ktore wykonuja te prace to po prostu zenada a za stan palacyku opowiada politechnika ktora uzytkowala obiekt i pozostawila go w stanie oplakanym zreszta jak wiekszosc czego tylko sie dotknie miasto z podatkow obywateli ktorzy nawetnie kozystali z tego palaccyku bo popadal w ruine i brak bylo gospodarza musi teraz placic zaremonty i to jeszcze firmie ktora bawi sie z tym remontem jak z dzieckiem ,a i jeszcze teraz beda poprawiac fontaneprzy ul wolnosci ktora tez kosztowala krocie i juz jest naprawiana ,i to sa inwestycje miastawykonane za pieniadze podatnikow ale coz to nie pieniadze naszego prezydenta i rady miasta tylko nasze podatnikow i dlatego mozna remontowac to co sie wybudowalo rewitalizowalo rok temu coz jaki Zawiła takie miasto
~adaśś 8-04-2015 10:59
Strasznie długo to trwa....teraz zróbcie porządek z parkiem i pomalujcie ogrodzenie. Myślę że nie ma potrzeby wymiany ogrodzenia na nowe bo to jest oryginalne i powinno zostać odnowione !!!
~prawonalewo 8-04-2015 16:48
10 lat temu - "Kończy się remont zabobrzańskiego pałacyku" teraz - "Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku" za 10 lat - "Kończy się remont jednej dachówki zabobrzańskiego pałacyku"
~ 8-04-2015 21:07
O ten pałac i całe Zabobrze upomina się potomek Niemców,prawo do ziemi nie zosło uregulowane.
~hirek 9-04-2015 0:43
Politechnika doprowadziła obiekt prawie do ruiny i oddała go miastu, a my teraz musimy remontować pałacyk na własny koszt. To są wrocławskie instytucje powołane do opieki nad kulturą. A w rzeczywistości typowa działalność rabunkowa nastawiona tylko na wypchanie własnych kieszeni. Pogonić tych wrocławskich pasożytów z naszego miasta!
~konio 9-04-2015 1:23
Ciekawe czy stac miasto na kosze na smieci wokolo tej budowli
~janek48 9-04-2015 2:05
Inna wrocławska fundacja "zaopiekowała się" dworem Czarne i co z tego wyszło - mieliśmy niedawno aferę w mediach. Jeszcze inna firma z Wrocławia zburzyła nie tak dawno temu zabytkową halę w Mysłakowicach. Widać wrocławiaki złodziejstwo mają we krwi. Buraki, zero poszanowania dla historii i kultury regionu!
~anonim777 9-04-2015 7:57
janek 48 > zajmij się lokalnymi przekrętami ,niedoróbkami, fuszerkami ,.Poczekaj do pierwszej jesiennej ulewy to wyjdą wszelkie braki .
~zbig 9-04-2015 23:26
Braki to już wyszły. Po panowaniu tam Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia powinna sama zapłacić za remont, w końcu to oni zniszczyli pałacyk.
~max 11-04-2015 0:37
Dostają mienie za darmo, potem eksploatują je na maxa, a gdy jest już ruiną, dają "propozycje nie do odrzucenia" lokalnym samorządom - sprzedają je im (nawet za połowę realnej wartości - to i tak dla uczelni niezły biznes). Tak działają polskie uczelnie - instytucje powołane do ochrony kultury.
~adaśś 28-04-2015 19:52
jak zwykle olali robotę i nikogo nie było przez cały miesiąc.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group