Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5054
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku

Środa, 8 kwietnia 2015, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 8:29
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kończy się remont dachu zabobrzańskiego pałacyku
Fot. Angela
Do końca kwietnia br. zakończony zostanie remont całego dachu zabobrzańskiego pałacyku, w którym w najbliższych latach ma powstać centrum kultury. – Zostało nam około 10 procent całego zadania, czyli pokrycie dachu, ale musieliśmy czekać na wzmocnienie wieżyczki – mówi Jacek Wojciechowski, prezes zarządu firmy Przedsiębiorstwa Axyo.pl. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu minionego roku i nie obyła się bez niespodzianek.

W trakcie prowadzonych prac okazało się bowiem, że dach zabytkowego obiektu, przejętego przez Miasto od Politechniki Wrocławskiej, jest w o wiele gorszym stanie niż szacowano. - Podczas rozbierania kolejnych partii dachu, odkrywaliśmy dodatkowe elementy, które trzeba było wymienić, a których w projekcie remontu nie wzięto pod uwagę, bo nie można było ich przewidzieć – wyjaśniał nam Jacek Wojciechowski.

Takim dodatkowym elementem - niezbędnym do zakończenia przebudowy dachu - było wzmocnienie konstrukcji wieży, którego pierwotnie nie planowano. Miasto wybrało do tego zadania dodatkowego wykonawcę, firmę budowlano – handlową „Dach” z Jeleniej Góry. Tylko ten element kosztował 44,5 tys. zł.

- Obecnie wieżyczka jest już gotowa, więc wznawiamy prace i kończymy swoje zadanie – mówi Jacek Wojciechowski.

Ile ostatecznie będzie kosztował remont dachu? To będzie wiadomo dopiero po podliczeniu wszystkich kosztów, również tych dodatkowych, które pojawiły się w trakcie realizacji zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group