Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3191
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert pod celą

Piątek, 26 września 2008, 20:13
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2008, 8:13
Autor: Mar
Jelenia Góra: Koncert pod celą
Fot. Mar
W niezwykłym otoczeniu krat, wysokich murów i płotów z drutu kolczastego zaśpiewał dzisiaj w jeleniogórskim Areszcie Śledczym punkrockowy zespół Leniwiec oraz grająca klubową muzykę grupa Cocons Club.

- Ten koncert to element resocjalizacji jaką prowadzimy w naszym więzieniu – powiedział dyrektor aresztu, Roman Kret – Nasz pracownik jest członkiem jeleniogórskiego zespołu Leniwec i poprosiliśmy go o zorganizowanie koncertu, pierwszego takiego w jeleniogórskim areszcie. W pierwszym terminie nie doszedł do skutku i bardzo się cieszę, że dzisiaj stało się to możliwe.

Ponieważ w areszcie nie ma wystarczająco dużej sali, żeby muzycy mogli zagrać przed większą publicznością, a część skazanych musi przebywać w odosobnieniu, koncert odbył się na dziedzińcu więzienia. Na terenie ogrodzonego „spacerniaka” koncertu słuchała grupa więźniów wyróżnionych pobytem na powietrzu, pozostali słuchali koncertu z okien cel.

Najpierw zagrała ekipa z Cocons Club. Spokojne utwory wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i przygotowały na mocniejsze rytmy Leniwca. Bardzo dobrze widzowie reagowali na wyginającą się w rytm muzyki wokalistkę zespołu.

Po krótkiej przerwie zagrali członkowie zespołu Leniwiec, wielu słuchających śpiewało razem z muzykami. Na koniec gitarzysta i perkusista zespołu zagrał z istniejącą od niedawna w areszcie grupą muzyczną Za Murem. Mariusz, Maciek i Daniel zagrali jeden z utworów Dżemu a na zakończenie napisany przez Maćka utwór „Czekając na wiosnę”.

- To moja pierwsza próba w roli piszącego piosenki, mam nadzieję, że się spodobało – powiedział nam Maciek – nasz następny koncert odbędzie się w kościele pod wezwaniem Erazma i Pankracego 19 października, bezpośrednio po mszy o godzinie 13.15, z okazji rocznicy wyboru polskiego papieża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group