Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6819
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kromnów: Koncert muzyki dawnej w Kromnowie

Sobota, 8 czerwca 2019, 12:13
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2019, 12:34
Autor: WAC
Kromnów: Koncert muzyki dawnej w Kromnowie
Fot. AGI
Na kolejne wydarzenie muzyczne zaprasza jutro (9.06) Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie. O godzinie 17.00 rozpocznie się tam koncert grupy Rocal Fuza, która zagra muzykę dawną i tradycyjną z dawnych Wysp Brytyjskich.

Rocal Fuza to formacja wokalno-instrumentalna, specjalizująca się w wykonywaniu muzyki średniowiecza w stylowych strojach z wykorzystaniem kopii epokowych instrumentów takich jak: szałamaje, lira korbowa, fidele, psałterium, harfa gotycka, cymbały, flety proste, symphony, dudy, mandora, pierdziel, krzywuła, Rauschpfaife, Scheitholt, Cornamuse, Kortholt, bębny.

Historia zespołu rozpoczyna się w 1991 roku, kiedy to Ryszard Dominik Dembiński założyciel i kierownik artystyczny rozpoczął jego działalność. Oryginalność grupy to przede wszystkim utwory wykonywane tylko na podstawie własnych opracowań i wielość niespotykanych już instrumentów, które - w większości - powstają w warsztacie założyciela i prowadzącego zespół. Ich specyficzna budowa i brzmienie pozwalają na występy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i w plenerze, z czego grupa bardzo chętnie korzysta. Program zespołu dopasowany jest zawsze do charakteru imprezy, w której grupa bierze udział. Rocal Fuza gra podczas jarmarków, turniejów rycerskich, koncertów i ulicznych przemarszów. Jednocześnie uczestniczy w bardzo prestiżowych koncertach i przeglądach muzyki dawnej w całej Europie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group