Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10575
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncert inny niż wszystkie

Sobota, 24 kwietnia 2010, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Koncert inny niż wszystkie
Fot. Gabi
Wczoraj po raz pierwszy odbyło się Spotkanie Artystyczne Szkół i Placówek Specjalnych. Młodzi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności na scenie w Filharmonii Dolnośląskiej.

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania dyrektor Zuzanny Dziedzic i pani Barbary Makarskiej. Gospodarzami koncertu była Kinga Witkowska z przyjaciółmi „Pod naszym niebem”. Wystąpiło dziewięć bardzo ciekawych zespołów. Każdy z nich był niepowtarzalny.

Na początek swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Małgorzata Zabłocka ze Złotoryi i Łukasz Czerw z zespołem Biedroneczki z Jawora. Zaśpiewał „Puszka Okruszka”. Następnie na scenie pojawił się zespół wokalno-instrumentalny Biskwit z Bolesławca. Jego członkowie zaśpiewali i zatańczyli piosenkę „na cztery i na sześć”.

Wielkim zaskoczeniem i odmianą był zespół instrumentalno-wokalny Debiut z Lwówka Śląskiego. Zaśpiewali piosenkę „Panie Ciebie potrzeba Dziś nam”. Mieli piękne stroje stylizowane na stroje śpiewaków gospel. Pięknie zagrali na dzwonkach. Panie opiekunki brały czynny udział w występie swoich podopiecznych.

Publiczność rozruszały dziewczyny z zespołu wokalnego z Kamiennej Góry, które zaśpiewały piosenkę „Dzisiaj tu jutro tam”. Zespół muzykoterapeutyczny Teenagers z Wałbrzycha brawurowo zaśpiewał piosenkę „Marzenia się spełniają”. Publiczność bawiła się razem z zespołem. Furorę natomiast zrobił zespół Wiolinki i Biedroneczki z Legnicy.

Na początku wokalistka zespołu zaśpiewała utwór „Piosenka, której nie ma”. Następnie na scenę wkroczyły przepiękne, różowe motylki, które z pełną gracją zatańczyły do piosenki „Motylem jestem”, którą zaśpiewała ich koleżanka. Dzieci wyglądały niesamowicie.

Bardzo dużym zaskoczeniem był zespół wokalno-instrumentalny Refren ze Zgorzelca. Dziewczyny wybrały sobie bardzo trudną piosenkę- My Hart will go on. Trio ładnie zaśpiewało utwór Celine Dion. Pod koniec piosenki koleżanki z zespołu pokazały jak można ten utwór zatańczyć. Wybrały do tego estetykę indyjską. Tańczyły świetnie. Cała publiczność aż poderwała się z miejsc. Warto także wspomnieć, że miały oryginalne stroje. Każda z nich wystąpiła w indyjskim kostiumie.

Na zakończenie I Spotkania Artystycznego Szkół i Placówek Specjalnych wystąpił zespół Skauci z Nielestna, który zaprezentował przeboje i piosenki popularne we własnych aranżacjach.

Wykonawcy, jak i publiczność bardzo dobrze bawili się na koncercie. Każdy zespół lub solista otrzymał prezent. Wykonawcy byli zadowoleni, że mogli pokazać swoje umiejętności. Uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się znowu zorganizować takie spotkanie. Chcieliby raz jeszcze bardzo podziękować sponsorom, bez których koncert nie mógłby się odbyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group