• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 12:12
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 5733
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Koncert finałowy Konkursu Vox Populi – dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 maja 2017, 12:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 maja 2017, 8:32
Autor: Jus
Fot. Organizator
W Jeleniej Górze trwa I Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Vox populi". Koncert finałowy odbędzie się dzisiaj (6.05) o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnoślaskiej. Wstęp jest wolny.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych (Akademia Muzyczna w Katowicach) we współpracy z Filharmonią Dolnośląską. Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem młodych artystów i działaniami na rzecz rozwoju twórczości teatralnej, muzycznej oraz sztuk pokrewnych.

Nietypowa i niespotykana dotąd formuła konkursu polega na włączeniu do jury nie tylko wykształconych śpiewaków operowych, ale także teoretyków muzyki oraz melomanów, miłośników muzyki poważnej. W ten sposób organizatorzy pragną przybliżyć odbiorcom świat muzyki wokalnej, w tym m.in. operowej.

Wczoraj (5.05) w godzinach rannych i popołudniowych przesłuchiwano 36 młodych wokalistów zakwalifikowanych do konkursu (spośród 80 zgłoszonych) ze szkól muzycznych II stopnia oraz studentów uczelni muzycznych w kraju.

Więcej: http://spizarniafan.pl/

Oprócz Miasta Jelenia Góra jednym ze sponsorów imprezy jest Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, natomiast w gronie organizatorów konkursu znajduje się jeleniogórzanka Małgorzata Wasiucionek - utytułowana już skrzypaczka, asystentka w klasie prof. Szymona Krzeszowca w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~meloman 7-05-2017 19:44
Szanowny autorze ,zanim coś się napisze najpierw trzeba dokładnie sprawdzić . Ani Filharmonia Jeleniogórska ,ani Akademia Muzyczna w Katowicach nie była współorganizatorami tej imprezy tylko i wyłącznie samodzielnie Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group