Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8153
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert finałowy Konkursu Vox Populi – dzisiaj

Sobota, 6 maja 2017, 12:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 maja 2017, 8:32
Autor: Jus
Jelenia Góra: Koncert finałowy Konkursu Vox Populi – dzisiaj
Fot. Organizator
W Jeleniej Górze trwa I Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Vox populi". Koncert finałowy odbędzie się dzisiaj (6.05) o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnoślaskiej. Wstęp jest wolny.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych (Akademia Muzyczna w Katowicach) we współpracy z Filharmonią Dolnośląską. Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem młodych artystów i działaniami na rzecz rozwoju twórczości teatralnej, muzycznej oraz sztuk pokrewnych.

Nietypowa i niespotykana dotąd formuła konkursu polega na włączeniu do jury nie tylko wykształconych śpiewaków operowych, ale także teoretyków muzyki oraz melomanów, miłośników muzyki poważnej. W ten sposób organizatorzy pragną przybliżyć odbiorcom świat muzyki wokalnej, w tym m.in. operowej.

Wczoraj (5.05) w godzinach rannych i popołudniowych przesłuchiwano 36 młodych wokalistów zakwalifikowanych do konkursu (spośród 80 zgłoszonych) ze szkól muzycznych II stopnia oraz studentów uczelni muzycznych w kraju.

Więcej: http://spizarniafan.pl/

Oprócz Miasta Jelenia Góra jednym ze sponsorów imprezy jest Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, natomiast w gronie organizatorów konkursu znajduje się jeleniogórzanka Małgorzata Wasiucionek - utytułowana już skrzypaczka, asystentka w klasie prof. Szymona Krzeszowca w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group