Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3028
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Komunikacja z Zabobrza wciąż z przerwami

Środa, 27 sierpnia 2008, 8:12
Aktualizacja: 9:29
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Komunikacja z Zabobrza wciąż z przerwami
Fot. JSL
Nie ma szans na korektę rozkładu jazdy autobusów MZK odjeżdżających z największego osiedla w mieście w stronę centrum.

Zabobrzanie skarżą się, że autobusy dwóch głównych linii odjeżdżają niemal równocześnie z przystanków zlokalizowanych na osiedlu. Między poszczególnymi kursami tworzą się nawet dwudziestominutowe przerwy. - Nic na to nie poradzimy – odpowiada Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Rozkład został zmieniony w celu uniknięcia dublowania się autobusów na odcinku, na którym autobusy linii 6 i 7 jadą razem – dodaje.

Chodzi o ulicę Wolności. Po zmianach w rozkładzie autobusy nie nakładają się na siebie. Jednak ten problem powstał teraz na Zabobrzu. Według Marka Woźniaka źródło kłopotów nie zmajduje się tylko w rozkładzie jazdy. Trudności przewoźnikowi dostarcza również infrastruktura.

Podczas planowania tras autobusów zakładano, że pętla na Zabobrzu będzie rozwiązaniem tymczasowym. Okazała się przystankiem docelowym dla obydwu linii. Wcześniej planowano pętlę przy drodze wyjazdowej z Zabobrza w stronę Jeżowa Sudeckiego – tak aby „szóstki” nie spotykały się z „siódemkami” w tej części miasta. Plany nie zostały jednak zrealizowane.

Co z pomysłem, aby podzielić trasę przynajmniej jednej z linii? Jeden autobus dowoziłby pasażerów do centrum. Tam – na specjalnym przystanku przesiadkowym i na podstawie tego samego biletu – ci, którzy jechaliby do Sobieszowa lub Cieplic - przesiadaliby się do innego autobusu.

Pomysł na dziś jest nierealny. W centrum nie ma odpowiedniego przystanku. - Te które są – nie nadają się do takiego przedsięwzięcia – uważa Marek Woźniak. - Ponad to testowaliśmy już takie rozwiązanie na trasie linii 15. Pretekstem był remont ulicy Karkonoskiej – eksperyment wywołał ostry sprzeciw lokalnej społeczności. A pasażerowie to delikatna materia – ucina Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group