Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13391
Zalogowanych: 112
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komornik tam nie zapuka

Wtorek, 30 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Szpital nie będzie miał egzekucji komorniczych.

Odblokowane zostało konto szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, które od czterech lat zajmował komornik. Lecznica, choć wciąż zadłużona, nie czuje się już zagrożona perspektywą zajęcia przez komornika części majątku lub pieniędzy na leki lub wypłaty.

Szpital dogadał się, bowiem, z wierzycielami, którym jest winien ponad 30 milionów złotych. Część długów, choćby należności wobec ZUS, zostanie zapłacona indywidualnie. W wyjściu na prostą ma także pomóc zysk szpitala, który po raz pierwszy od lat odnotował zyski z bieżącej działalności: do jego kasy wpłynęło około 1 mln 600 tys. zł.

Problemem nadal pozostaje restrukturyzacja szpitalnictwa w powiecie jeleniogórskim. O ile szpital wojewódzki jakoś sobie radzi, przed lecznicami w Kowarach, Bukowcu czy Janowicach Wielkich stoi wiele problemów, głównie natury finansowej.

W planach urzędu marszałkowskiego jest przekształcenie dwóch z wymienionych placówek w sanatoria i pozostawienie jednej, jako szpitala pomocniczego. Główną lecznicą w mieście i regionie ma pozostać jeleniogórski szpital wojewódzki.

Placówka zatrudnia 118 lekarzy, 364 pielęgniarki, 32 położne, a także personel admnistracyjny i techniczny. To jeden z większych pracodawców w stolicy Karkonoszy.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
171
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Człowiek jest kimś wyjątkowym we wszechświecie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
 
Inwestycje
Kowary ruszają z budową domu komunalnego
 
Jelonka wczoraj
Szpiedzy w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group