Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komentarze po podwyżce

Środa, 9 grudnia 2020, 14:30
Aktualizacja: 14:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komentarze po podwyżce
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorek radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry większością głosów 13 do 9 (przy 1 wstrzymującym się) zdecydowali o podwyżce cen za odbiór odpadów. Jak sprawę tłumaczy prezydent miasta oraz politycy opozycji?

Krzysztof Mróz (senator, PiS):

Niestety Rada Miejska przegłosowała bardzo wysokie podwyżki za śmieci. Jelenia Góra staje się jednym z najdroższych miejsc do życia, a opłaty za śmieci po tych podwyżkach będą jednymi z najwyższych na Dolnym Śląsku. Niestety żadne argumenty merytoryczne nie przekonały prezydenta i większości w Radzie. Myślę, że prędzej czy później za tę butę pan prezydent i rządząca w Jeleniej Górze Platforma Obywatelska - zapłacą. Mieszkańcy wystawią im rachunek za nieudolne rządzenie w mieście.

Hubert Papaj (radny, Bezpartyjni Samorządowcy):

Składaliśmy dwie propozycje - pierwsza dotyczyła obniżki cen za wywóz śmieci do 25 zł, a druga - zdjęcia punktu z porządku obrad, bo radni nie mieli czasu zapoznać się z materiałami. Nawet Urząd Miasta w uzasadnieniu przekopiował pewne elementy ze starego projektu, co pokazuje, że tempo prac spowodowało wiele błędów. Niestety nasze propozycje nie przeszły i mieszkańcy poniosą coraz większe koszty rządów pana Łużniaka i Koalicji Obywatelskiej - przypominam, że w zeszłym tygodniu przegłosowali podwyżkę cen biletów MZK. Urząd Miasta nie jest w stanie znaleźć kilkunastu tysięcy osób, które nie płacą za śmieci. Na moje pytanie ile kontroli przeprowadzono - w 2019 roku było ich ponad 70, a w 2020 ponad 50. To na kilkanaście tysięcy osób, które nie płacą za śmieci - świadczy, że ktoś się do tego nie przykłada.

Jerzy Łużniak (prezydent Jeleniej Góry, Platforma Obywatelska):

Wokół nas nie ma gminy, która by miała stawkę poniżej 30 zł. Chcę, żeby w urzędzie powstał zespół, który będzie monitorował prawidłowość złożonych deklaracji za odpady. Mając zbiór deklaracji za śmieci i zbiór tych, którzy płacą za wodę - będziemy w stanie sprawdzić, czy płaci za odpady.

Przypomnijmy, Danuta Wójcik, Gabriela Zawiła, Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, Wojciech Chadży, Anna Bałkowska, Waldemar Dudek, Elżbieta Wojtyna, Józef Szlachta, Bożena Wachowicz-Makieła, Aneta Kolendo, Beata Wójtowicz, Justyn Bilski (wszyscy klub radnych Koalicji Obywatelskiej) oraz Rafał Szymański - zdecydowali się w czasie pandemii podnieść mieszkańcom kolejne opłaty. Od nowego roku za śmieci zapłacimy 35 zł/ osobę.

Twoja reakcja na artykuł?

7
4%
Cieszy
15
9%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
53
31%
Złości
95
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (124)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group