Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 2984
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kolosy (nie) powrócą

Sobota, 2 stycznia 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Ania
REGION JELENIOGÓRSKI: Kolosy (nie) powrócą
Fot. .....
Wojewoda dolnośląski zażądał, żeby starosta jeleniogórski przywrócił wcześniejszą organizację ruchu drogowego na terenie Karpnik. Oznacza to możliwość powrotu do Alei Lipowej i całej miejscowości potężnych samochodów ciężarowych, których masa przekracza dwanaście ton.

Obecne ograniczenie ma chronić drogi powiatowe. Nie mogą po nich jeździć 30-tonowe samochody ciężarowe, bo nie spełniają one określonych warunków. Zakaz nie dotyczy pojazdów 8-10-tonowych.

Kolosy nie mogą poruszać się także po ulicach Turystycznej i Sportowej, należących do gminy Mysłakowice. Alternatywą dla nich jest droga w kierunku Miedzianki, poprzez trasę w Janowicach Wielkich. Omijają w ten sposób centrum i dojeżdżają do Marciszowa, a następnie drogi krajowej.

Wojewoda Dolnośląski uważa, że tę zmianę należy znieść, ponieważ w przedstawionym przez starostę jeleniogórskiego projekcie zabrakło opinii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz w Jeleniej Górze. Starosta przedstawił opinię naczelników ruchu drogowe, ale jak się okazuje te nie wystarczyły.

Jacek Włodyga – mimo wskazania wojewody – nie przywrócił poprzedniej organizacji ruchu ze względu na dobro mieszkańców i ochronę Alei Lipowej, która jest objęta opieką konserwatora zabytków. Zamierza w najbliższym czasie zdobyć wszystkie stosowne pozwolenia i dostarczyć je władzom zwierzchnim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group