Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7308
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolizja przez gapiostwo

Sobota, 24 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 11:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolizja przez gapiostwo
Fot. Angela
Czterysta złotych mandatu i punkty karne otrzymał od policji kierowca, który wyjeżdżając z ulicy Sygietyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa jazdy jadącej prosto ulicą Kiepury kierującej volkswagenem i uderzył w nią. Sprawca tłumaczył, że nie zauważył auta poszkodowanej.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 17.00 na skrzyżowaniu ulic Sygietyńskiego – Kiepury na Zabobrzu nieopodal budynku poczty. Kierowca (26 lat) forda focusa z Wojcieszowa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo jazdy na 20-letniej jeleniogórzance kierującej volkswagenem, jadącej z jego lewej strony ulicą Kiepury.

– Sprawca tłumaczył, że nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu. Na szczęście zdarzenie skończyło się na ogólnych potłuczeniach i strachu. Skrzyżowanie jest czytelne i nie ma żadnych elementów, które mogłyby zasłaniać, czy ograniczać jego widoczność, więc była to typowa nieuwaga kierującego – mówi asp. Bogusław Górnisiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprawca ma prawo jazdy od trzech miesięcy. Kierujący byli trzeźwi. Funkcjonariusze przyznają, że zwiększonej liczbie wypadków sprzyjają zmieniające się warunki pogodowe i związane z tym rozkojarzenie kierujących. Apelują więc o zdjęcie nogi z gazu i więcej rozwagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group