Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy
reklamy

Kolejny sukces tenisistek z Jeleniej Góry

Audio

Czytaj na głos

Autor: MDvR 1 min czytania

Bytom był w miniony weekend gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski juniorek do lat 18 w tenisie. Startowało osiem najlepszych drużyn w kraju wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach: Górnik Bytom, Wawel Kraków, SKT Sopot, Lechia Gdańsk, Polonia Bydgoszcz, Warszawianka Warszawa, ŁKT Łódź oraz Klub Tenisowy Jelenia

Drużyna z Jeleniej Góry grała w składzie: Zofia Stanisz, Natalia Lewińska, Monika Przybył. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym i składał się z dwóch gier singlowych i debla. W pierwszym meczu jeleniogórzanki trafiły na jednego z faworytów mistrzostw SKT Sopot. Po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu niestety przegrały nieznacznie 1:2. Mecz ten trwał 6 godzin .Następnie pokonały Wawel Kraków 3:0 oraz Polonię Bydgoszcz 2:1. Ostatecznie podopieczne Janusza Lewińskiego zajęły 5 miejsce w Polsce, co należy uznać za wielki sukces, tym bardziej, że nasza drużyna była jedną z najmłodszych i w tej kategorii może startować jeszcze przez dwa lata. Mistrzostwo zdobył Górnik Bytom po zwycięstwie w finale z SKT Sopot , trzeci był ŁKT Łódź, czwarta Warszawianka. Klub Tenisowy Jelenia Góra, który mieści się na jeleniogórskim Zabobrzu, a prezesem jest Piotr Paczóski zanotował więc kolejny sukces na arenie krajowej.
reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka