Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2604
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kolejny rekord WOŚP!

Wtorek, 14 stycznia 2020, 6:19
Aktualizacja: Środa, 15 stycznia 2020, 11:43
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Kolejny rekord WOŚP!
Fot. Tomasz Raczyński
W Kowarach, tak jak w Jeleniej Górze i większości okolicznych miejscowości, finałowa zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się rekordową kwotą. Sztab nr 1630, zarejestrowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, zakończył zbiórkę imponującym wynikiem ponad 59 tysięcy złotych. To niemal 10 tysięcy złotych więcej, niż w czasie ubiegłorocznego finału.
Przede wszystkim brawa należą się dzieciom i młodzieży, bo to oni wykonali największą pracę. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy się zaangażowali w organizację dzisiejszych wydarzeń, przekazali przedmioty na licytację, upiekli pyszne ciasta i pomogli nam na wiele różnych sposobów, ale bardzo bym chciała wszystkim podziękować. - mówiła Anna Szablicka, szefowa kowarskiego sztabu.

W niedzielę (12.01) od godziny 12.00 na parkingu przy zakładzie Lignum wystartował „orkiestrowy” wyścig wraków, ale jego wyjątkowość polegała na tym, że nie chodziło o czasy i miejsca, ale o dobrą zabawę. Każdy kto wrzucił pieniądze do puszki z serduszkiem mógł zasiąść w fotelu pilota.

O godzinie 16.00 wydarzenia przeniosły się do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie na scenie pojawili się młodzi, zdolni wykonawcy z kowarskich placówek oświatowych: Przedszkola Publicznego nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz młodzież z „Lema”. Nie zabrakło także tancerzy z Szybiak Dance Studio. Występy artystyczne przeplatane były licytacjami, które tradycyjnie brawurowo prowadził Jarosław Kotliński.

W czasie imprezy dla najmłodszych było malowanie twarzy i warsztaty tworzenia „gniotków” , a nieco starsi mogli sobie zmierzyć ciśnienie i skorzystać z konsultacji optometrysty.

Ostatnim akcentem części artystycznej był koncert zespołu Bandi, który oprócz autorskich kompozycji zaprezentował szereg bluesowych coverów.

To wspaniałe, że mimo tak wielu różnic i animozji potrafimy razem współpracować. Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy robi niesamowitą pracę i pokazuje jak Polacy potrafią się przy takich okazjach jednoczyć. - dodała Anna Szablicka,

Imprezę zakończyło „ciche” światełko do nieba.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1167
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group