Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7478
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

region: Kolejny pożar w Miłkowie, czy to podpalenia?

Piątek, 27 listopada 2009, 9:12
Aktualizacja: 10:31
Autor: Angela
region: Kolejny pożar w Miłkowie, czy to podpalenia?
Fot. Angela
Trwa dogaszanie słomy w belach, która zapaliła się pół godziny po północy w Miłkowie powodując poważne zadymienie. Strażacy trzech jednostek walczyli z ogniem przez całą noc. Obecnie na miejscu jest jedna jednostka OSP z Podgórzyna, która monitoruje sytuację. Pięć dni temu w Miłkowie spłonęło też 130 ton siana. Sprawę bada policja.

Nie wiadomo co było przyczyną kolejnego pożaru do jakiego doszło minionej nocy w Miłkowie na polach nieopodal starego zakładu, który obecnie jest w stanie upadłości. O pojawieniu się ognia i uciążliwego dla mieszkańców zadymienia strażacy odebrali zgłoszenie 38 minut po północy. Na miejsce wysłano trzy jednostki państwowej straży pożarnej z Jeleniej Góry. Strażacy walczyli z żywiołem całą noc. Obecnie sytuacja jest już opanowana, jednak tlące się bele słomy dogaszają i całą sytuację dozorują ochotnicy z Podgórzyna.
Sprawą zajmie się też policja. Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do podpalenia. Podobne zdarzenie miało bowiem miejsce w Miłkowie w minioną sobotę, kiedy strażacy 23 godziny gasili sporego rozmiaru stóg siana. Wówczas w działaniach udział brało aż 13 wozów strażackich. Straty właściciel siana wycenił wstępnie na 15 tysięcy złotych.
Mieszkańcy Miłkowa podejrzewają, że w ich miejscowości jest jakiś podpalacz. Nieoficjalnie mówi się o grupie młodych wyrostków, którzy podkładają ogień dla zabawy. Jeśli podejrzenia mieszkańców się potwierdzą i policji uda się ustalić sprawców grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group