Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6949
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny most na Wrocławskiej do remontu

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 7:42
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2014, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kolejny most na Wrocławskiej do remontu
Fot. Angela
Niebawem ruszy odbudowa ostatniego ze zniszczonych mostków przy ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze na wysokości budynków 105–111. Został on „porwany” w lipcu 2012 roku przez wezbrane wody Radomierki. Mimo że mieszkańcy mają 100 m dalej dojazd do swoich domów, wielokrotnie zwracali się do Miasta z prośbą o naprawę tego mostu. Nowa przeprawa ma być gotowa do końca listopada br.

Będzie to most jednoprzęsłowy o długości siedmiu metrów. W zakres prac wchodzić będą roboty rozbiórkowe, wykonanie murów oporowych, konstrukcji mostu, umocnienie dna rzeki, odtworzenie nawierzchni i wykonanie oznakowania pionowego. Dodatkowo naprawione zostaną wyrwy we fragmencie ulicy przy tych domach. Wykonawcę poznamy z końcem sierpnia br.

- Na to zadanie mamy zostały zaoszczędzone pieniądze z przetargu na remont ul. Dzierżonia (prowadzącej z ul. Wrocławskiej w kierunku Wojanowa) – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Remont zamkniętej ulicy Dzierżonia jest już na ukończeniu. - Wykonano tam około 80 procent tej inwestycji – dodaje J. Bigus. – Prace zakończą się jeszcze w tym miesiącu, wiec jest szansa, że po odbiorach kierowcy będą mogli z niej korzystać we wrześniu br. – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group