Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3315
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny kurs samoobrony dla pań zakończony

Piątek, 20 listopada 2015, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: 112
Jelenia Góra: Kolejny kurs samoobrony dla pań zakończony
Fot. Archiwum Policji
W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się zakończenie kolejnej już edycji kursu samoobrony dla kobiet, realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Organizatorem była policja jeleniogórska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – IPA Region Jelenia Góra.

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu otrzymały certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Wręczył je w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze,, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Zbigniew Klimek.

- Zajęcia praktyczne odbyły się w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym, prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja – dodaje Edyta Bagrowska.

Patronat honorowy nad programem sprawował prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group