Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6902
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne wyróżnienia dla naszych saneczkarzy!

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 21:36
Aktualizacja: 21:39
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Kolejne wyróżnienia dla naszych saneczkarzy!
Fot. użyczone
Uczniowie Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych zostali powołani do kadry Polski saneczkarzy przygotowujących się do II Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Lillehammer 2016. Klaudia Domaradzka i Daniel Prucnal odbyli już cztery zgrupowania: w Krynicy Zdroju, Lillehamer (Norwegia), Siguldzie (Łotwa) oraz w Oberhofie (Niemcy). Treningi odbywały się na torach lodowych, które goszczą najlepszych saneczkarzy w ramach konkursów Pucharu Świata.

Wymienieni uczniowie nie są jedynymi zawodnikami, którzy trenują saneczkarstwo lodowe w klubie sportowym MKS ‘Karkonosze”- Sporty Zimowe Jelenia Góra (II miejsce we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku). Na I Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pod patronatem MKOL, które odbyły się w Innsbrucku (Austria), nasz kraj reprezentowała Natalia Biesiadzka. Z naszego Gimnazjum wywodzi się wielu innych saneczkarzy, którzy między innymi zdobyli tytuł mistrza Polski – Sandra Kowalczyk, Dominika Łobocka, Małgorzata Kurowska, Wojciech Chmielewski, Filip Romański

Nauczycielem i trenerem u którego uczniowie zaczynają swoją przygodę z saneczkarstwem jest Sylwester Poniatowski. U niego właśnie rozpoczął swoją karierę Maciej Kurowski – dwukrotny olimpijczyk ( Vancouver – 2010, Soczi – 2014), wielokrotny mistrz Polski seniorów.

- Uczniów pragnących zmierzyć się z tą dyscypliną sportu zapraszamy do Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, które owocnie współpracuje z MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe oraz podchodzi indywidualnie do ucznia, który realizuje swoje plany sportowe. Życzymy wszystkim zawodnikom sportów zimowych udanego sezonu (może w tym roku przyjdzie zima…) - mówi Sylwester Poniatowski..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group