Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9833
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne Teatrrrałki już za nami

Wtorek, 23 maja 2017, 6:39
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2017, 6:52
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Kolejne Teatrrrałki już za nami
Fot. Mikołaj Bachur
W Miejskim Domu Kultury Muflon odbyła się gala Dziecięco – Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych „Teatrrrałki”. – To projekt, który spotyka się z dużą sympatią i dużym zainteresowaniem. Każdego roku mamy coraz większą liczbie uczestników, w tym roku było blisko 450 osób – mówi Sylwia Motyl–Cinkowska, dyrektor zabobrzańskiego ODK.

Festiwal odbył się już po raz 17. Składał się z dwóch części: konkursu teatralnego dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (dziecięcej i młodzieżowej) oraz warsztatów. W festiwalu wzięły udział teatry polskie i czeskie, skupiające dzieci i młodzież od 5 do 16 roku życia, działające w przedszkolach, szkołach czy domach kultury.

- Zdaniem jurorów, poziom prezentacji był bardzo wysoki. A dzieci są bardzo zadowolone z udziału, bo mogą spędzić razem czas i zintegrować się – podkreśla Sylwia Motyl-Cinkowska.

Na Gala Festiwalowej wręczono nagrody i wyróżnienia. Po obejrzeniu 22 spektakli, jury (w składzie: Katarzyna Rotkiewicz-Szumska – malarka, grafik, współtwórczyni teatru Cinema, Alena Tomasova (Czechy) – instruktorka teatralna, pedagog, Jan Kochanowski – aktor, instruktor warsztatów teatralnych i Paweł Sikora – aktor, muzyk, kompozytor) postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii dziecięcej dwa równorzędne pierwsze miejsca i nagrody po 1000 zł zdobyły: Grupa Tespisek (Przedszkole Niepubliczne nr 3 „Pajacyk” ze Zgorzelca) oraz Grupa A-le Draka (Szkoła Podstawowa nr 3 ze Zgorzelca)

W kategorii młodzieżowej pierwszą nagrodę i 2 000 zł zdobył Zespół Teatralny Burza (Centrum Kultury w Kamiennej Górze).

Organizatorzy wydarzenia:
Osiedlowy Dom Kultury oraz Miejski Dom Kultury „Muflon i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group