Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8463
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne święto w nietypowej formule

Środa, 11 listopada 2020, 13:25
Aktualizacja: 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne święto w nietypowej formule
Fot. UM JG
Dzisiaj (11.11) Polacy obchodzą 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z uwagi na obostrzenia sanitarne nie odbyły się tradycyjne uroczystości skupiające wielu mieszkańców, ale symbolicznie uczczono ten dzień.
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rokrocznie spotykaliśmy się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze by wspólnie świętować ten radosny i ważny moment w historii naszej Ojczyzny. Niestety obecna sytuacja epidemiczna, poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich – nie pozwala na organizację samorządowej uroczystości w dotychczasowej odświętnej formułę - informował poprzez profil na portalu społecznościowym Jerzy Łużniak.

W związku z trwającą pandemią, ograniczeniami w organizacji zgromadzeń, wydarzeń kulturalnych zwracamy się z apelem do wszystkich chcących upamiętnić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, by ten czas spędzili w domach, w gronie najbliższej rodziny. Niech w ten trudny dla wszystkich moment, wyrazem patriotyzmu będzie wywieszona na naszych domach biało-czerwona flaga czy symboliczna kokarda narodowa przypięta do kołnierza marynarki czy płaszcza. Jeszcze przyjdzie czas, gdy wspólnie, razem, staniemy w centralnym punkcie naszego miasta by uroczyście podnieść flagę państwową, odśpiewać hymn – cieszyć się wzajemnie z wolnej i niepodległej Polski - dodał prezydent Jeleniej Góry.

11 listopada pamiętajmy szczególnie o tych, którzy oddali sprawie wolności i niepodległości Ojczyzny największy dar – ofiarę krwi i życia. Znajdźmy zatem chwilę by poświęcić tym znanym, jak i bezimiennym bohaterom, chwilę zadumy czy krótkiej modlitwy - apelował J. Łużniak.

Dzisiaj parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i kilku organizacji spotkali się przy pomniku „Wolność i Niepodległość” koło kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, by złożyć wiązanki kwiatów.

Twoja reakcja na artykuł?

13
42%
Cieszy
5
16%
Hahaha
3
10%
Nudzi
2
6%
Smuci
1
3%
Złości
7
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
65
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
54%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group