Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6087
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

TEPLICE: Kolejne srebro Piotra Płońskiego

Wtorek, 6 maja 2008, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: ROB
TEPLICE: Kolejne srebro Piotra Płońskiego
Fot. ROB
Rewelacyjnie spisał się judoka JSS Gwardia Piotr Płoński. W międzynarodowym turnieju w Teplicach zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Vilmontem Vicky na ostrzeżenia.

To rewelacyjny wynik, który być może da zawodnikowi z naszego regionu przepustkę na mistrzostwa Europy. W European Judo Union w Teplicach nasz zawodnik stoczył cztery walki w drodze do finału. Pokonał Słowaka, Estończyka, Ukraińca i Rumuna. W jego kategorii wiekowej walczyło łącznie 54 zawodników.

Piotr Płoński walczy o miejsce w reprezentacji z Bartoszem Kurkiewiczem (UKJ Ryś Warszawa). Pod koniec kwietnia obaj zawodnicy spotkali się w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głogowie. Pojedynek zakończył się remisem a o zwycięstwie Kurkowskiego zadecydowały głosy sędziów (2:1). W turnieju w Teplicach także walczył Kurkowski, ale odpadł wcześniej.

W środowisku judo panuje opinia, że nasi zawodnicy nie są gorsi od swoich rówieśników z zagranicy, ale spalają się psychicznie. Piotr Płoński temu zaprzeczył i udowodnił, że jest gotów walczyć o najwyższe cele.

W najbliższym czasie gwardzista chce wziąć udział w zawodach Pucharu Europy w Berlinie a pod koniec miesiąca wyjdzie na matę podczas turnieju w Szczyrku. Dopiero po tych zawodach trener kadry zdecyduje, który z młodych judoków pojedzie na mistrzostwa Europy.
– Byłem już kiedyś na mistrzostwach Europy i wiem, jak się do takich zawodów przygotować – powiedział nam zawodnik tuż przed niezwykle udanym wyjazdem do Teplic. Widać, nie rzucał słów na wiatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group