Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9823
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne próba zdobycia pieniędzy na remont pałacyku

Niedziela, 24 stycznia 2016, 8:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 7:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kolejne próba zdobycia pieniędzy na remont pałacyku
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W połowie stycznia br. złożony został kolejny wniosek o dofinansowanie remontu pałacyku na Zabobrzu, w którym ma powstać ośrodek kultury dla tej dzielnicy. Tym razem miasto wnioskuje o 4 mln euro w ramach polsko–niemieckiego projektu z programu Polska–Saksonia.

Dotychczasowe próby zdobycia pieniędzy unijnych na ten cel podejmowane w minionych latach skończyły się fiaskiem. O tym, czy tym razem dostaniemy unijne pieniądze, będzie wiadomo w marcu br.
Przypomnijmy. Zabytkowy pałacyk przy Al. Jana Pawła 18 na Zabobrzu został przejęty przez Miasto w 2011 roku od Politechniki Wrocławskiej. W zamian Politechnika otrzymała akademik przy ul. Piłsudskiego oraz 1,1 mln zł.

Mimo że obiekt wymaga wielu kosztownych inwestycji, to zabytkowe mury, witraże, ogromne przestrzenie wnętrz i ponad półtorahektarowy ogród nadają mu niezwykły charakter. Docelowo ma tu powstać ośrodek kultury, który zostanie przeniesiony z tzw. Blaszaka, ale nie tylko. – Chcemy poszerzyć działalność ODK o zagospodarowanie tego półtorahektarowego parku zarówno o przedsięwzięcia kulturalne, jak też możliwość wypoczynku, czyli np. na spacerów, ćwiczeń na siłowni na powietrzu – wymieniał po przejęciu obiektu prezydent Marcin Zawiła.

Obecnie w budynku wymieniono część okien i dach. Nie dokończono jednak prac na wieżyczce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
951
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group