Zalogowanych: 19

Oława: Kolejne 3 medale w kolekcji RGC Jelenia Góra

Czwartek, 2 lutego 2012, 11:53
Aktualizacja: 11:54
W minioną sobotę (28. stycznia) zawodnicy Rio Grappling Clubu uczestniczyli w I Charytatywnym Meetingu RGC, który odbył się w Oławie. Jeleniogórscy grapplerzy przywieźli 3 medale: jeden złoty i dwa brązowe.

Zawody w Oławie organizowane były przez bratni klub Rio Grappling Club Oława i Wrocław. Gościem honorowym zawodów był wicemistrz świata w zapasach w stylu klasycznym Damian Janikowski, który wręczał nagrody zwycięzcom. Całkowity dochód z zawodów był przekazany na rzecz rodziców niepełnosprawnego dziecka. Złoty medal wywalczył bardzo dobrze zapowiadający się junior Dominik Biarda w kategorii białe pasy –70kg. Dominik w swoim stylu zwyciężył ze wszystkimi rywalami pewnie zdobywając złoty krążek. Brązowy medal zdobyli Mateusz Bubin i Michał Szpila. Pierwszy z nich stanął na podium w kategorii niebieskich pasów –84kg. W półfinale Mateusz przegrał przez kontrowersyjną decyzję sędziów remisując 2:2 z zawodnikiem ogłoszonym najlepszym uczestnikiem całego turnieju. Michał Szpila startujący w kategorii niebieskich pasów –93kg został pominięty przez organizatorów i nie przegrywając walki stoczył tylko pojedynek o trzecie miejsce, który wygrał.

- Chcielibyśmy także podziękować firmom Condizione, Lestol, Składy Wokulski, Ksero Kopia, E-agnes i RG 512 za wspieranie naszego klubu i możliwości dalszego rozwoju - dodał Mateusz Bubin.