Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3862
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna nagroda w konkursie „Zabytek zadbany”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: UM
Fot. UM
W konkursie Zabytek zadbany” Jelenia Góra tradycyjnie zajmuje najwyższe lokaty. Tym razem jest to wyróżnienie za rewitalizację i adaptację do nowych funkcji zespołu obiektów pocysterskich w Cieplicach, b. klasztoru przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Poprzednio Jelenia Góra zdobyła I miejsce za rewitalizację kaplic nagrobnych przy Kościele Łaski. Otrzymała też jedno z trzech wyróżnień za rewitalizację Parku Norweskiego.

Ostatnio w Zakopanem odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników kolejnej edycji tego konkursu i nasze miasto zdobyło jedno z trzech wyróżnień, tym razem za rewitalizację i adaptację do nowych funkcji zespołu obiektów pocysterskich w Cieplicach, b. klasztoru przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Ten zespół zdobywał już także inne nagrody w rozmaitych konkursach, bowiem uwagę znawców przyciąga nie tylko przystosowanie go do nowych funkcji, ale też stworzenie tam Muzeum Wirtualnych Fresków Dolnego Śląska z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologii cyfrowej, a także sam fakt odrestaurowania odkrytych fresków, którymi są ozdobione wnętrza Muzeum Przyrodniczego, które tam znalazło swoje miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 25-04-2016 7:59
Gratulacje ! Dlaczego jelonka nie zezwala na komentarze o pani chrześcijańskiej, czyżby jednak nie była taka niezwykła......... (jednak coś w tym jest)
~Czas na zmiany w Muzeum 25-04-2016 10:23
Czyli nie za wypchane zwierzęta w Muzeum Przyrodniczym? Okazało się, że upór pracowników Muzeum, by na wszelkie możliwe sposoby prezentować świat zwierząt na sposób XIX wieczny, jest źle widziany. Muzeum Przyrodnicze powinno być wyposażone w sprzęt umożliwiający zwiedzającym np prezentację żywego świata zwierząt Sudetów. Inaczej Muzeum umrze.
~IV sort 25-04-2016 10:41
Dobre i to, ale bardziej bym się cieszył rewitalizacją zabytków NIE sakralnych, których stan jest opłakany i niszczeją, a to też historia nie ba...lna.
~gluś 25-04-2016 11:08
gratulacje :)
~dynduś 25-04-2016 12:08
A nie rozdają nagród za największą fuszerkę i wyrzucanie kasy w błoto? Jelenia Góra jest świetna w takie klocki. Park w Cieplicach idealny do pierwszej nagrody a następnie fontanna za grubą kasę - fontanna która ma świecic ale nie świeci, ma tryskać ale nie tryska
~ 26-04-2016 9:52
i znowu inwestycja w kościół katolicki i tym sposobem kościół wyremontuje wszystkie dobra za państwowe pieniądze - bandyctwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group