Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5729
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna nagroda w konkursie „Zabytek zadbany”

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 7:51
Aktualizacja: 7:53
Autor: UM
Jelenia Góra: Kolejna nagroda w konkursie „Zabytek zadbany”
Fot. UM
W konkursie Zabytek zadbany” Jelenia Góra tradycyjnie zajmuje najwyższe lokaty. Tym razem jest to wyróżnienie za rewitalizację i adaptację do nowych funkcji zespołu obiektów pocysterskich w Cieplicach, b. klasztoru przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Poprzednio Jelenia Góra zdobyła I miejsce za rewitalizację kaplic nagrobnych przy Kościele Łaski. Otrzymała też jedno z trzech wyróżnień za rewitalizację Parku Norweskiego.

Ostatnio w Zakopanem odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników kolejnej edycji tego konkursu i nasze miasto zdobyło jedno z trzech wyróżnień, tym razem za rewitalizację i adaptację do nowych funkcji zespołu obiektów pocysterskich w Cieplicach, b. klasztoru przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

Ten zespół zdobywał już także inne nagrody w rozmaitych konkursach, bowiem uwagę znawców przyciąga nie tylko przystosowanie go do nowych funkcji, ale też stworzenie tam Muzeum Wirtualnych Fresków Dolnego Śląska z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologii cyfrowej, a także sam fakt odrestaurowania odkrytych fresków, którymi są ozdobione wnętrza Muzeum Przyrodniczego, które tam znalazło swoje miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group