Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7973
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna nagroda dla Paki Buziaka

Środa, 10 czerwca 2015, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 11 czerwca 2015, 10:15
Autor: MDK
Jelenia Góra: Kolejna nagroda dla Paki Buziaka
Fot. Archiwum MDK
Zespół „Paka Buziaka”, działający przy MDK w Jeleniej Górze pod opieką Wiesława Kowalewskiego, otrzymał nagrodę specjalną na XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60–70 „ Powrócimy do piękna w słowie i muzyce Wyszków 2015”.

Spośród prawie 150 wykonawców komisja konkursowa zakwalifikowała do przesłuchań finałowych zaledwie 20 wykonawców. Podczas koncertu finałowego nagrody odebrało tylko kilku z nich. Wśród nagrodzonych znaleźli się wykonawcy znani z programów telewizyjnych: Must Be the Music, Voice of Poland, Szansa na sukces, a także nasze wokalistki z „Paki Buziaka”.

Koncert galowy prowadził dyrektor Redakcji Muzycznej Programu I Polskiego Radia Paweł Sztompke. W jury zasiadali: Ryszard Poznakowski, Krzysztof Heering, Witold Pograniczny, Ryszard Wolański i Aleksander Nowacki.

Nagroda zdobyta w Wyszkowie została prze zespół i instruktora ciężko zapracowana, i pozwoli na wyjazd w lipcu na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Toruń 2015.

A 25 czerwca o godz. 12.00, „Paka Buziaka” wystąpi w Jeleniogórskim Centrum Kultury, a 19 czerwca zespół wyjeżdża do Opola na Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Opole Artis”, gdzie zaprezentuje się na scenie Amfiteatru Opolskiego. Po wakacjach… jubileusz 20-lecia działalności zespołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group