Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2984
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna jeleniogórska firma rozbudowuje się

Niedziela, 1 lutego 2015, 8:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2015, 15:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kolejna jeleniogórska firma rozbudowuje się
Fot. Archiwum Firmy
Firma Meinert z Jeleniej Góry chce kupić od miasta działkę przy stadionie przy ul. Lubańskiej w Cieplicach. Obecnie spółka, produkująca podzespoły do artykułów gospodarstwa domowego (w tym do Elektroluxa), działa przy ul. Spółdzielczej. – W rozmowach ze mną przedstawiciele tej firmy potwierdzili chęć zakupu nowej działki, bo mają coraz więcej zamówień i chcą się rozbudowywać – informuje prezydent Marcin Zawiła.

Firma Meinert działa na terenie Jeleniej Góry od 2004 roku. Produkuje lampki sygnalizacyjne i wiązki kablowe do artykułów gospodarstwa domowego. Obecnie zatrudnia 130 osób.

– W lutym tego roku oddana zostanie do użytku nasza trzecia hala, która będzie służyła za magazyn – mówi Elżbieta Korona, kierownik firmy Meinert – ale w obecnej siedzibie jest nam już za ciasno. – Chcemy się rozbudowywać i zatrudnić kolejnych pracowników. Ilu? Trudno to na tym etapie oszacować, bo będzie to zależało od zamówień. Obecnie brakuje nam jednak miejsca, także na parking – dodaje.

O szczegółach nowej lokalizacji szefostwo firmy jeszcze rozmawiać nie chce. – Poczekajmy do sfinalizowania tej transakcji – mówi Elżbieta Korona.

Przetarg na sprzedaż wybranej działki ma się odbyć za około 1,5 miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group