Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5088
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna gwiazda w jeleniogórskiej galerii

Wtorek, 21 lipca 2015, 8:13
Aktualizacja: Środa, 22 lipca 2015, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejna gwiazda w jeleniogórskiej galerii
Fot. Przemek Kaczałko
Wolfgang Decker, czyli odtwórca roli Jamesa Bonda w niemieckiej wersji przygód superagenta – to kolejna gwiazda, której gipsowy odlew zdobi Galerię Gwiazd przy ul. Bartka Zwycięzcy 1. W miniony weekend jeleniogórski artysta zaprezentował swoje nowe dzieło.

Wolfgang Decker zawitał do Jeleniej Góry w ubiegłym roku. Zdejmowanie odlewu trwało od 15 do 30 października. - W tym czasie Wolfgang spotykał się również z mieszkańcami, dziećmi ze szkółek teatralnych. Od tamtego czasu do dziś, w zasadzie nieprzerwanie pracowałem nad rzeźbą, czyli śmiało można powiedzieć, że blisko pół roku zajęła mi realizacja tej pracy – powiedział artysta Konrad Tomaszewski.

Galeria Gwiazd jest otwarta dla zwiedzających każdego tygodnia, od wtorku do niedzieli (bilet wstępu 10 zł), ale w miniony weekend z okazji prezentacji nowego dzieła wstęp był bezpłatny i spotkał się z dużym zainteresowaniem.

W galerii Konrada Tomaszewskiego swój ślad pozostawiły już Danuta Stenka, Elżbieta Duda, czy Ilona Wrońska. Artysta tworzy również szklane odlewy gwiazd kina, które wkrótce najprawdopodobniej ozdobią jeleniogórski deptak.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group