Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11313
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolejna edycja manewrów przed nami

Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Tym razem pod kryptonimem „Droga” przebiegną XVII Manewry Ratownictwa Medycznego, które w Jeleniej Górze i regionie odbędą się od środy do piątku (04– 06.06.). – Obecnie mamy zgłoszonych 36 ekip, na które składa się 140 osób związanych ze strażą pożarną i ratownictwem – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Uczestnicy tegorocznych manewrów to przede wszystkim strażacy z Dolnego Śląska, ale nie tylko. Przyjadą też strażacy z Warszawy, pracownicy firmy Enea z Poznania i ratownicy z wielu innych miasta z całej Polski.

Tradycyjnie pierwszego dnia odbędą się manewry nocne na terenie lasków w Jeleniej Górze. W czwartek ratownicy wyjadą do Kopańca, Janowic Wielkich i będą działali w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 czyli w Cieplicach. W piątek będą musieli zmierzyć się z „wypadkiem masowym” w Sobieszowie, a całość zostanie jak zwykle omówiona i przeanalizowana krok po kroku.

- Wszystko po to, by przy prawdziwych zdarzeniach akcje ratownicze były przeprowadzane jak najsprawniej – wyjaśnia st. kpt. Andrzej Ciosk. – Podczas wypadków drogowych często o życiu decydują minuty, a nawet sekundy, więc nie ma czasu na zastanawianie się i błędy. Podczas manewrów nie przewidujemy żadnych utrudnień w ruchu na terenie Jeleniej Góry czy regionu – dodaje strażak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group