Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7444
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna demonstracja KOD–u za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 grudnia 2016, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 15 grudnia 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet Obrony Demokracji po raz kolejny zmobilizował grupę jeleniogórzan do sprzeciwu wobec działań rządu. W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (13.12) w całej Polsce odbywały się protesty przeciwników partii rządzącej, również w Jeleniej Górze.

Wśród opozycji wobec obozu rządzącego nie brakowało głosów, że data 13 grudnia to nie jest najlepszy moment na tego typu pikiety. - Z początku też miałem takie odczucie – przyznał Krzysztof Moździerski, koordynator KOD Jelenia Góra. - Ale nie chcemy doprowadzić do tego, żeby 13 grudnia był zawłaszczony przez PiS – dodał organizator protestu w stolicy Karkonoszy dodając, że obecne działania partii rządzącej „zmierzają wielkimi krokami do 13 grudnia 1981 roku”.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. politycy SLD z wiceprezydentem Piotrem Paczóskim na czele, a także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ze swoim pierwszym zastępcą Jerzym Łużniakiem. Akcję wspierali też działacze ZNP. - Jednym z postulatów KOD-u jest niezadowolenie z reformy oświaty i dlatego tutaj jesteśmy – powiedziała Sylwia Gac-Sufleta, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze. - Warto wziąć udział w tym proteście po to, żeby przypomnieć historię, której nie da się zakłamać, ani wymieść z pamięci.

Z kolei prezydent przyznał, że wolałby, żeby święta narodowe obchodzone były razem. - Wybory można wygrać, ale to nie znaczy, że można wszystko wywrócić. Pewne zasady powinny obowiązywać – mówił Marcin Zawiła wskazując m.in. na działania wobec Trybunału Konstytucyjnego. - Być może kiedyś konkursy personalne nie były dobrze i uczciwie robione, ale to nie powód, żeby z nich rezygnować z dnia na dzień – dodał włodarz miasta, którego przeraża również pozycja Polski na arenie międzynarodowej. - Prezydent zaznaczył również, że te wszystkie porównania stanu wojennego z dniem dzisiejszym są nieuprawnione.

Jednym z protestujących był Marek Mikrut, który zabrał ze sobą Małego Konspiratora. - Był naszym katechizmem, co mamy robić w razie wpadki, trudności. Nie wyobrażałem sobie, że po 35 latach ten Mały Konspirator może się przydać mnie, albo innym. Obawiam się, że trzeba będzie z niego korzystać – stwierdził M. Mikrut cytując go: Mały Konspirator jest zbiorem czytanek napisanych przez ludzi chwilowo wolnych. Jeśli przeczytasz rozdział pierwszy, być może nie będziesz musiał stosować porad z dwóch następnych. Gdy zapoznasz się z drugim, będziesz wiedział na jakiej podstawie prawnej nie można skazać się za lekturę trzeciego, a gdy przeczytasz trzeci, będziesz już pewny dlaczego w ogóle przemilczeć fakt, że tę książeczkę miałeś w ręku. - Obyśmy nie musieli drukować w drugim obiegu tzw. bibuły, Małych Konspiratorów, nie musieli działać w podziemiu. Dlatego tu jestem, bo czym wcześniej powiemy władzy NIE, tym szybciej wstrzymamy ten szaleńczy pochód – powrót do PRL-u - wyjaśnił Marek Mikrut.

Nie wszyscy popierali protestujących. Kilkukrotnie przechodnie niecenzuralnymi słowami wyrażali swoje zdanie, ale pojawili się też młodzi ludzie, którzy z odległości przyglądali się rozwojowi akcji. - Ta organizacja nie jest prawdziwa, nie jest to ruch społeczny, a demokracja nie jest w żaden sposób naruszona. Rządy są nienajlepsze, pomysły coraz głupsze, ale demokracja jest – powiedział Jakub z Jeleniej Góry. - Można zauważyć, że są tutaj głównie ludzie pamiętający komunę i broniący starego porządku – stwierdził Szymon. - Nie powinniśmy się dzielić, tylko razem działać dla dobra kraju. Mamy nadzieję, że – mówiąc brutalnie – z wymarciem starszego pokolenia coś się w Polsce zmieni – dodali młodzi jeleniogórzanie.

Frekwencja na protestach jest skromniejsza niż na początku. Skąd to się bierze? - Ludzie chcą radykalniej podchodzić do spraw związanych z PiS-em, ale nasz szef Mateusz Kijowski jest innego zdania i metodami pokojowymi piętnuje wszystkie wypaczenia, których PiS się dopuszcza – stwierdził K. Moździerski dodając, że istotnymi czynnikami są też pogoda i pora dnia.

Protestujący na zakończenie udali się pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, gdzie zapalili znicze w intencji osób, które poległy w czasie stanu wojennego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (155) Dodaj komentarz

~Gość 14-12-2016 8:53
panie Możdzierski czy pan choć przez chwile pomyslał co pan wygaduje ,przeciesz pan ,nawołuje ludzi do nie posłuszenistwa i do nienawiści ,o to wam pieniaczom i partyjnym oszołlomom chodzi zeby bronic kijowskiego alimeciarz który to dzieci naklepal i nie płaci na nie tylko zeruje na państwie takich ludzi popieracide strych komuchów i nierobow super to ja was wszystkich bym do roboty pogonil i kazal siedziec na kasach w tych super marketach powstalych za PO rzadow w tym miescie .
~ 14-12-2016 9:05
No i oczywiście szeregowy Stankiewicz.Wstyd dla ojca.
~ 14-12-2016 9:08
Straszny widok mordy jak z horroru. Kilka ubeckich mord Jeśli ktoś ma nie grzeczne dzieci niech przyprowadzi je na następny protest Kodomitów i postraszy tymi ubeckimi ryjami Na następne parę miesięcy dzieci będą grzeczne to pewne
~ 14-12-2016 9:11
Przepraszam to przecież PIS sprząta burdel po PO
~iwes 14-12-2016 9:12
A fee Panie Prezydencie Zawiła zawiodłam się na Panu skoro popiera pan tych oszołomów, nie spodziewałam się że tak nisko pan upadnie
~niezależna2.0 14-12-2016 9:12
...płatne trolle pis oraz plebs z 500+ od rana na stanowisku...
~ 14-12-2016 9:13
PO szczuje ludzi bo nie może się pogodzić z przegraną ,czemu nie strajkowali żeby Pani Kopacz poddała się do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!
~STACH 14-12-2016 9:13
Nie byłem na tej demonstracji bo nie jest mi z z KOD-em po drodze. Myślę że trudno to nazwać demonstracją bo z fotoreportażu widać iż frekwencja była kiepściutka zważywszy na to jak dużo różnych środowisk było w nią zaangażowanych. Wygląda to raczej na grupkę działaczy z różnych opcji politycznych którzy niebyli nawet w stanie zorganizować swoich sympatyków i popleczników. Klasyk powiedziałby rozpocznijcie panowie pracę od podstaw bo tych podstaw było tam żenująco mało.
~kleryk 14-12-2016 9:13
Panie Gość. Zastanów się co piszesz. PiS dokonuje zbrodni na Trybunale. Wystawia poza nawias w kraju wszystkich tych co mają inne poglądy. Kiedy opadną ci łuski z oczów? Gdy dostaniesz pałą po grzbiecie za to że nie lecisz na roraty? Za to że myślisz inaczej?
~!@#$%^&*() 14-12-2016 9:15
Ponieważ pan Kijowski nie spełnił pokładanych w nim nadzieji i nie doprowadził do majdanu w Polsce to wykombinowali jakiegoś nowego trybuna ludowego - Kasprzaka. Pewno teraz będą comiesięczne burdy pod krzyżem smoleńskim - oczywiście jak frekfencja dopisze. Smutne to, bo aktywość obywateli jak najbardziej potrzebna i to obywatele powinni decydować - postulaty KODu niby dobre, ale cała działalność ma bardziej zachwiać państwem niż je wzmacniać. No i te znicze pod siedzibą PISu - chyba was pogięło. Postawcie je gdzieś w pacyfikowanych fabrykach, pod komendami dawnej milicji, czy w miejscach, gdzie stał czołgi!
~18 sqandal 14-12-2016 9:21
.... głupie te maniwestacje i dobrze ze mają takie < WIELGACHNE > poparcie
~ 14-12-2016 9:26
Komitet Obrony d...li
~ 14-12-2016 9:30
A najlepszy plakat jest na pierwszej fotce "solidarni z Lechem, SB-ckim kapusiem"
~bokser 14-12-2016 9:34
ale cyrk. ale jaja. a te czerwone co trzymacie rekach to legitymacje??/
~Le1k 14-12-2016 10:04
Banda nierobów nieudacznikow i alimenciarzy tylko strajki marsze wam w głowie. Powinno sie do was strzelac jak do górników!
~zxzxzx 14-12-2016 10:20
Kiszczakowej obniżono emetyture z 6000 na 1300 zł Podobny los czeka 32 tysiące innych ubeków.
~zxzxzx 14-12-2016 10:22
Mateusz Kijowski powiedział, że trzeba być razem... z ubekami. - Z tymi, którzy bronili nas i chronili, a dziś chce się ich pozbawić emerytur. Ze wszystkimi musimy być razem - stwierdził.
~kk 14-12-2016 10:23
...Mamy nadzieję, że – mówiąc brutalnie – z wymarciem starszego pokolenia coś się w Polsce zmieni – dodali młodzi jeleniogórzanie. ... - to są skutki oddania wychowania młodzieży kościołowi; mamy już krematorium w JG; jedna ustawa podpisana nocą i futra z norek nasze!!!
~gogo 14-12-2016 10:24
Ot takiego prezydenta wybraliście sobie Jeleniogórzanie! Życzę obu P.P. aby raz na zawsze odeszli w polityczny i samorządowy niebyt!
~pytajnik 14-12-2016 10:25
Gdzie się podziała Zofia Czernow? Czyżby znowu zmieniała piórka?
~ 14-12-2016 10:26
Jelenia Góra zawsze popierała rząd, nawet komunistyczny. Teraz popiera kaczystowski. Widocznie jest ludziom z tym dobrze.
~Powrót do przeszłości 14-12-2016 10:38
Komentarze może były by śmieszne gdyby nie tragiczna głupota komentujących. Zdecydowana większość nie ma pojęcia co komentuje i po co. Po prostu nie macie pojęcia co to był stan wojenny i dlaczego został wprowadzony. Argumenty jakie przedstawiał tamten rząd były takie jak teraz wciska Wam Kaczyński, powolutku odbierając Nam obywatelskie prawa. Ludzie którzy manifestują wiedzą to dobrze. Manifestują bo już to przerabiali nie zgadzają się z polityką jaką prowadzi Kaczyński. Jak już pisowcy odbiorą wam wasze prawa to możecie się któregoś dnia obudzić , w telewizji nie będzie teleranka , a na ulicach zamiast ZOMO będzie formacja OTK. Tego chcecie?
~do 10:26 14-12-2016 10:42
Nie, jeleniogórzanie popierają demokratycznie wybrany polski rząd, który ma okresloną kadencję i poprzez wybory moze zostać zastąpiony nowym rządem. Nie poierają , kolejnych wyciągnietych z kapelusza organizacji, zmutowanych tworów PZPR.
~jigmuzak 14-12-2016 10:45
Przecież gdyby w Polsce był drugi stan wojenny, elity esbeckie i ubeckie nie miałyby prawa wychodzić na ulicę łajdaczyć się jak łajdaczą się przez całe życie. Jest zatem okropnie - ta forma demokracji pozwala nawet największym mendom społecznym obsrywać chodniki i skwery swoimi czerwonymi splwocinami.
~do powrót do przeszłości 14-12-2016 10:46
Nie mąć w mętnej wodzie - argumenty WRON (1981) takie same jak dzisiaj ze strony opozycji "Polska w chosie, zrujnowana gospodarka, zagrożona demokracja/socjalizm"...Spadaj kłamczuchu. W 1981 spałowali by ci tyłek, a dzisiaj może krzyczeć po ulicach, wymachiwać wulgarnymi transparentami, udostępniać media złodziejom, którzy dorobili się na rozkradzionym majątku narodowym i wyrzuconych ludziach na bruk. Nie ma koryta, złodziejstwo sie ukróca i wrzask na cały świat!
~Wawa81 14-12-2016 11:09
Czy ta niska frekwencja oznacza, że w JG zostoło tylko tylu emerytowanych SB-ków ???
~do kleryk 14-12-2016 11:11
A Tobie do czego jest potrzebny Tk? A czy wiesz,że TK został powołany na potrzeby stanu wojennego?Ktoś cię siła ciągnie do kościoła - tylko nie prorokuj proszę ,że tak będzie .Czy Twoje wolności są zachwiane/Czy nie możesz protestować,krytykować,żyć normalnie? Nadmieniam,że nie jestem zwolennikiem PISu,wiele mi się nie podoba ale nie widzę żadnych zagrożeń.Ponadto szanowni obrońcy zagrożonej demokracji.To jakby nie było rząd wybrany większością głosów,to większość społeczeństwa tak zdecydowała a teraz mniejszość chce to obalić.Czy Twoim zdaniem takie działanie jest demokracją czy raczej rebelią?
~iwes 14-12-2016 11:12
Panie ''Kleryk"Trybunał Konstytucyjny powstał na potrzeby stanu wojennego stworzony przez Jaruzelskiego i wszystko jasne na ten temat
~do Powrót do przeszłości 14-12-2016 11:15
ale waść pieprzysz!
~paradise 14-12-2016 11:27
Ale szemrane towarzycho! ubecy, ich dzieci i wnuki PrOtestują właśnie 13 grudnia przeciwko obniżeniu gigantycznych emerytur ubeckich! obecność pana prezydenta Zawiły na takiej hucpie to sprawa dla ABW i UOP!!!....urzędnik PaństwOwy mocno POdejrzany... występuje przeciwko demokratycznie wybranej władzy!!
~pissoff 14-12-2016 11:29
Brawo KOD ,pogonimy pisiewiczów i całą moherowa zgraję.
~paradsie 14-12-2016 11:30
P.S. KOD= Komuch Ormowiec Donosiciel ci, którzy dzisiaj PrOtestują w czasie stanu wojennego stali tam gdzie ZOMO!
~ 14-12-2016 11:34
OOOOO i pani Malwinka farbowana lisica na stanowisku????
~ksawercia 14-12-2016 11:40
Po niektórych wpisach zaczynam się zastanawiać czy w Jeleniej Górze tak bardzo uwielbiany jest Kaczyński i jego wierni słudzy : Lipiński,Machałek, Mróz? Czy może nikomu na niczym nie zależy i jaka będzie Polska dzisiaj, za rok ,za kilka lat jest im obojętne?? A jeśli tak, to może warto dać narodowi poznać,czym pachnie totalitarna władza i po kilku latach, jak obudzą się z ręką w nocniku ruszą tyłki i wyjdą na ulice z głosem sprzeciwu? Często słyszałam takie powiedzenie , że o losach kraju decyduje zbiorowa mądrość narodu. Czy na Kubie, Białorusi , w Rosji i Turcji tą mądrość widać ? Czy widać ją było w Niemczech jak dochodził Hitler do władzy? Czy jeden baran z kilkoma lub tysiącem podobnych też pokażą zbiorową mądrość? Chyba nie.
~tennormalny 14-12-2016 11:56
Najpierw niech PiS wsadzi do pierdla tych z PO i im podobnych, potem można usunąć PiS.
~do 11:40 14-12-2016 12:06
Ty @ksawercia nie p..rdol, tylko se odpal przesłuchania z afery ambergold i może cię oświeci jaka mafia tym państwem rządziła...posłuchaj tych dziecinnych tłumaczeń prokuratorów, sędziów, jąkających sie do mikrofonu. A dziś znów afera w sadzie krakowskim - milionowe przekręty. Co wy tu czapką hitlera chcecie nakryć i ukryć?! W Turcji to dziesiątki tysięcy ludzi poszło do ciupy - sędziowie, politycy, urzędnicy - to jest porównanie?!!!!
~%%?# 14-12-2016 12:11
Brak lustracji i dekomunizacji to efekt działań wałęsy , michnika ,geremka , mazowieckiego , bartoszewskiego , frasyniuka , borusewicza itd. To dzięki ich polityce zdrady NARODU POLSKIEGO Stefan michnik sędzia morderca otrzymuje ponad 5000zł. co miesiąc i żyje spokojnie / takich michników jest dużo więcej/ a Pan Miernik siedzi w więzieniu . Niezdekomunizowane sądy i prokuratura niszczy z premedytacją POLSKĘ wspierając komunistycznych zdrajców i siepaczy co ewidentnie widać obecnie
~ 14-12-2016 12:15
„Art. 127. kk § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. Nadszedł czas, by się zastanowić, czy działanie niektórych ludzi nie wypełnia znamion czynu określonego w art. 127 kodeksu karnego, czyli przygotowań do zamachu stanu. Czy nawoływanie Władysława Frasyniuka, Jerzego Stępnia, Ewy Kopacz, Grzegorza Schetyny,Wałęsy i innych do użycia przemocy, wyjścia na ulicę i walki z legalnie wybraną władzą podlega pod cytowany artykuł, czy nie?
~Gość 14-12-2016 12:17
do -kleryk z godz 9,13 mnie nikt nic nie zrobi bo za uszami nic nie mam tak jak ci co przy poprzednim korycie siedzieli ,nikt mi nie płaci za pisanie czy też za wypowiedzi ,nie jestem zwolennikiem PiS ani innych PO papranych zbiorowisk cymbałów tylko nie lubie jak z ludzi robi sie balonów bo to wszystko rozkręciła PO po przegranych wyborach ,nie mogą się pogodzic z tym ze naród ich wykopał bo za darmo ich sie nie wykopało żyli jak paniska to teraz szycza jak zmije i to powód do tego a ja jak juz mowiłem nikogo sie nie boje bo żyje uczciwie a nie jak ci co alimentów nie płacą ,bo to dopiero jest dziadostwo,trybunał rozwalili PO PSL to oni zrobili napad na TK i teraz beczą jak bawoły
~ 14-12-2016 12:17
"Wzywanie prokuratorów i sędziów oraz policjantów i żołnierzy do wypowiedzenia posłuszeństwa demokratycznie i zgodnie z prawem wybranym władzom Rzeczypospolitej jest przestępstwem ściganym z mocy artykułu 18 kodeksu karnego: § 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. § 2. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego. § 3. Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, dostarczając radę narzędzie ,pieniądze.
~ 14-12-2016 12:21
Byłem na Placu Ratuszowym. Zebrało się około 20 działaczy nie wiadomo o co im biega. Pytałem o efekt ich działań, niestety bez odpowiedzi. Poleciłem poradnię psychiatryczną oraz homilie ojców i córek prowadzących w TVN.
~ 14-12-2016 12:25
Dziękuję Panie Przemku za fotki. Na szczęście wśród naprawiaczy kraju nie widzę znajomych. Tylko dwie osoby z widzenia mi znane jako bezrefleksyjne. Dziwię się że Pan, jeden z większych biznesmenów w regionie wchodzi w to szambo, żądające krwi na ulicy. Czy nie żal Panu będzie pięknego pawilonu gdy przejedzie go czołg z załogą nieposłuszeństwa społecznego. A może z lęku przed brakiem demokracji w podziemiu ma pan schron. Tak czy owak życzę powodzenia w obalaniu komuny pisowskiej. Premier Petru i koledzy z PO po konsultacjach społecznych ustalą emeryturę 2 dni po śmierci, a dla ubeków 2 dni po urodzeniu.
~lustracja 14-12-2016 12:32
Nie zrobiono z powodu prozaicznego.10 % kleru współpracowało.A tajemnica do dziś ,dlaczego nie internowano prezesa.?Pozostaje wycie ze śmiechu. i ludu który wszystko kupuje ,ostatino za 500.
~Obłuda i tyle 14-12-2016 12:41
Demonstracja KOD-u be, ale za to PIS-owska z takimi gwiazdami jak Piotrowicze, Misiewicze czy Pawłowicz i z oskarżeniami i wyzwiskami przeciwników to cacy?. Tylko tak dalej, a będziemy mieli jak w Korei Północnej
~straszne 14-12-2016 12:42
Ludzie, opanujcie sie! Dlaczego tyle nienawisci? Pomagajmy sobie i nie walczmy ze soba. Dla dobra naszego wspolnego. Nie dajmy sie skrajnym fanatykom wciagnac w wojne domowa.
Ryszard Bilski 14-12-2016 12:47
Komuszki ze zdjęciem UBEKA "BOLKA" nie składają broni ???
Jaku Krent 14-12-2016 14:06
to nie jest zdjęcie, ale ...to jest najmniejszy bzdet w Twojej krótkiej wypowiedzi ;)
Tom Dett 14-12-2016 17:48
Cieniasy zaraz uciekajä sie do obrazania ! tak jak Ty.
~ 14-12-2016 12:55
Le1K - przeprowadź się do Korei Północnej, a jak wleziesz w d..ę Kimowi i oddeleguje Cię do obozu koncentracyjnego - jednego z licznych, wtedy będziesz mógł strzelać do ludzi, używać gazu i czego twoja dusza zapragnie. Jedynym ograniczeniem będzie twoja fantazja.
~ 14-12-2016 13:02
Bolkowisko :)
~ 14-12-2016 13:22
Cała masa frustratów, nie mając argumentów, wyzywa tych, co nie myślą tak jak oni, od działaczy nieistniejących ustrojów: komunistów, UB-ków, faszystów itd. Szkoda że nie wrzucili jeszcze inkwizytorów i zwolenników płaskiej Ziemi
~Le1k 14-12-2016 13:25
Ja nie musze nikomu w dupe wlazic w przeciwienstwie to tych z kodu ca za granice zalic sie jezdza!
~WTF 14-12-2016 13:25
Ludzie nie ma potrzeby protestować.Za rok ,max.2 lata skończą się pieniądze tej Partii Swiętego mikołaja i sami oddadzą władze zostawiając kraj z długami.każdy rozumny człowiek wie że Polska takiego socjalu i takiego rozdawnictwa nie wytrzyma dłużej jak 3 lata.
~same 14-12-2016 13:33
stare dziady na zdjęciach:)
Adrian Januszkiewicz 14-12-2016 13:37
Dobrze wiedzieć, że KOD stale działa w Jelonce. Mam nadzieję, że z czasem będzie przychodzić coraz więcej ludzi. :-) Chociaż każdy z nas wolałby zakończyć ten konflikt i przejmować się głównie osobistymi problemami, ale dopóki nie odsunie się od władzy populistów i im podobnych to będzie trzeba coraz częściej wychodzić na ulicę.
Tom Dett 14-12-2016 21:29
Siemasz :-) Fajnie , ze udzielasz sie dla sprawy . Widac , ze masz zdrowe postrzezenie świata. M£ody jesteś, wiec podwòjna w Tobie nadzieja dla dobra istnienia :-) Nie jeden mòglby sie pewnie od Ciebie dowiedziec poprawnych rzeczy. Potraktuj to prosze jako wsparcie i uznanie. Pozdro
Adrian Januszkiewicz 14-12-2016 21:33
Dzięki. :-) Wszystkiego dobrego!
Jarosław Richter 14-12-2016 22:06
Tak ma pan racje, trzeba odsunąć populistów i przywrócić do władzy aferzystów i postkomuchów, by żyło sie lepiej i nie traciło przywilejów UBeckich. Tak trzymać komuno wróć !!!
Norbert Karwas 14-12-2016 22:38
Ekhem, komuno wróć?
Jaku Krent 14-12-2016 22:42
Jarosław Richter ..Jarek, ależ Ty niemrawo myślisz ! ;) ...komuchy u władzy już działają i z przywilejów czerpią śmiało wraz z rodzinami i pociotkami i misiowatymi chłopaczkami do towarzystwa :)
Adrian Januszkiewicz 14-12-2016 22:42
Norbert Karwas Język ironii. Zdecydowana większość, jeśli nie wszyscy, nie chce powrotu tych czasów.
Norbert Karwas 14-12-2016 22:49
Panie Adrian Januszkiewicz, moja wypowiedź była do Pana Jarosława. Jeżeli to była ironia to rozumiem
~Pit 14-12-2016 13:44
Towarzysze Kodziarze czekajcie spokojnie na karę, która mam nadzieję żadnego w waszych "demokratów" nie ominie.
~jan 14-12-2016 13:59
MIKRUT był w Uni wolności PO teraz KOD został ci tylko Boleslawiec
~szkoda czasu 14-12-2016 14:14
Demonstracja... dawniej (czytaj za komuny) na wytrzeźwiałce (tej koło zajezdni MPK) jednorazowo było więcej pensjonariuszy niż tu demonstrujących.
~ 14-12-2016 14:16
Do 10.42 Zmutowanym tworem PZPR nazwałabym Piotrowicza, który jak rozumię jest Pana /Pani/ bohaterem.
~luck 14-12-2016 14:33
Posiwiała UBecja, mohery i inni emeryci (nie obrażając emerytów) i tyle. Taka to obrona emerytur dla katów narodu. Postali w 10 osób, pomarzli i poszli :)
~do wyżej 14-12-2016 14:43
Piotrwicz jest moim bohaterem bo stoi tam gdzie stoją Polscy patrioci a ty mutancie stoisz tam gdzie stali zdrajcy Polski Panie Piotrowicz niech pan wykończy te ka...lie jako Polski patriota sercem jestem z panem psy którym dobrał się pan do d..y ujadają Pułkownik Kukliński też służył w systemie totalitarnym a jak się zasłużył wolnej Polsce
~Bambo 14-12-2016 14:46
No i tak kolejna rocznica 13 grudnia zeszła na "psy". A gdzie wspomnienia internowanych, spotkania z nimi, gdzie wspomnienie tych co byli internowani, którzy też wówczas działali z jakiś pobudek, gdzie spotkania z historykami, itd, itd.... Czytając wasze komentarze sądzę, że to coś co nazywacie demokracją zeszło na psy - oczywiście nie obrażając naszych czworonożnych przyjaciół. Wrzaskami i napuszczaniem jednych na drugich buduje się tą złą historię, a ona kołem się toczy. Bo i dla kogo ma się zmieniać!
~zxzxzx 14-12-2016 14:58
co to w ogole za argument, ze Piotrowicz byl w PZPR? Co z tego, ze byl? Za komuny prawie caly narod byl w PZPR.
~abc 14-12-2016 15:01
"Jednym z postulatów KOD-u jest niezadowolenie z reformy oświaty i dlatego tutaj jesteśmy – powiedziała Sylwia Gac-Sufleta, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze." - rozumiem, że teraz jest ok ale pani prezes postuluje o niezadowolenie? ;)
~ 14-12-2016 15:08
Do 14.43. Nie chciałaby stać, tam gdzie Pan /Pani/ stoi, razem z Piotrowiczem. Cieszę się, że w ogóle nie znam ludzi tego pokroju, jak niektórzy uczestniczący w tej dyskusji.
~POnowKOd_oFF 14-12-2016 15:17
Nie ośmieszajcie się koc(d)iarze. Sztucznie imaginowane problemy. Konkret? Co wam przeszkadza obrona terytorialna? To jest w interesie obronności Kraju
~paradise 14-12-2016 15:18
jaką macie radę dla funkcjonariuszy SB, którzy na PrOtestach kodu głośno lamentują, że nie POtrafią żyć za 2 tys. zł!?
~ 14-12-2016 15:23
O cholera ! Ile osób ! Są też ci którzy chcą aby ich szanować.
~waldeczek 14-12-2016 15:27
Komuna protestuje na ulicach..... cieszę się że dożyłem tego dnia!!!!!!!!!!!!!!!!!
~s. 14-12-2016 15:34
Stwórca kocha wszystkich. Dobrych, złych, głupich, bardzo głupich i tych z KOD-u też.
~a ten 14-12-2016 15:41
prokurator rozwalający TK,to kpina prezesa z Polaków ,rozumu i przyzwoitości.Ze starymi kawalerami tak jest.
~... 14-12-2016 15:44
Pisowska szczujnia już wypełzła w komentarzach i ujada. Do dziennikarza: panie, gratuluję fantazji. Nie miałeś kogo pytać o zdanie, tylko jakichś nieuków z handlówki? Fantastyczny wybór! Wypowiedź, że czekają na wymarcie starszego pokolenia świadczy o tym, że ich rodzice ponieśli sromotną wychowawczą porażkę. Mam przekaz do tych osiłków - zacznijcie słuchać ludzi starszych, wielu z nich przeżyło to, o czym możecie tylko poczytać w książkach. No ale łatwiej powtarzać coś, co się przeczytało na jakiejś prawackiej stronie. I żeby przypadkiem wasze życzenie nie dosięgło najpierw WAS - nie życz drugiemu, co tobie nie miłe - znacie to? A co do frekwencji. Protest zaczynał się o 13, powiedzcie KTO może sobie pozwolić na przyjście o tej godzinie? Emeryci i renciści. I bałwany po lekcjach.
~asasello 14-12-2016 16:01
Tylu idiotów tu się znalazło , którzy bronią takich szmaciaży jak piotrowicz . Gdzie wy tam widzicie sbeków? Jesteście zwykłymi życiowymi nieudacznikami i stąd tak lgniecie do pis. Liczycie że wam coś skapnie za darmoche. Głupcy żałośni. kaczor ma wad głęboko w d...ie a wy mu dalej liżcie d..sko na kolanach
~do 16:01 14-12-2016 16:05
To płatni trolle,tak jak jelonekbronek, więc PISzą ,bo muszą.
~do kleryka 14-12-2016 16:08
Kler i kościół stał murem za Hitlerem. Taki macie autorytet.
~Bezdomny 14-12-2016 16:37
Precz z PIS- em i Kaczorami.
~wedleprawa 14-12-2016 16:46
Zawiła martwi się pozycją Polski na arenie międzynarodowej...hmmm. Człowieku...zajmij się JG. zobacz ile tu trzeba zrobić dla mieszkańców. Zobacz człeczyno jakie są drogi...pomyśl o miejscach pracy i kulturze. Czy nie widzisz że pozycja JG pośród innych miast jest cały czas w dole ? A ciebie urzędniczyno martwi pozycja Polski na arenie międzynarodowej . Zostaw to mądrzejszym od siebie as zajmij tym co powinieneś. Z tą hołotą którą otaczałeś się wczoraj..daleko nie zajdziesz.
~Iwo72 14-12-2016 17:09
A jaki był cel tej żałosnej imprezy ???
~xx 14-12-2016 17:10
Raz sierpem ,raz młotem ...
~Ihyj 14-12-2016 17:11
Błagam,oni chcą zmieniać Polskę? W młodych jest siła.
~Bezdomny 14-12-2016 17:12
Zawiła czerwony sweterek. Jurek czerwony szaliczek. Pasują do kabaretu Neonówka.
~@iwo72 14-12-2016 17:12
Kijowski powiedział - musimy bronić ubeków i ich ubeckich emerytur.
~yyyy 14-12-2016 17:28
ale czubki...
Tom Dett 14-12-2016 17:48
Brawo !
~ 14-12-2016 18:18
Zawiła jak wygramy w Jeleniej Górze dobierzemy ci się do d..y Pamiętaj zrobimy z tobą porządek przekręcie kolego Gieremka
Julian Pyrzanowski 14-12-2016 18:20
Pod siedzibę..pis..czyli wjechali windà na piętro chyba 4?
~ 14-12-2016 18:23
Szumełda Żyd zwolennik KOD powiedział Kaczyński o......l się od Polski daj nam żyć te słowa żyda wystarczą abym oddał głos na Jarka
~Cieplik2 14-12-2016 18:45
Powiem tak,zadnej władzy nie lubię,bo zawsze czegoś chce odemnie ,ale tak głosował naród w wyborach w małej frekwencji,nie długo będą nowe wybory wtedy idzimy na wybory a nie stekajmy jak małe dzieci że zbrano im zabawkę.Patrząc na zdjęcia to tłumów nie było,a jęczą w komentarzach ci co to nie chodzą na wybory,a mają największe pretęsje, a więc do wyborów zapraszam,moje PSL przegrało,ale rączek też nie mają czystych.Wesołych Świąt,bo na pewno świętować będą nawet Ci niewieżący.
~Fortuna się kołem toczy... 14-12-2016 18:48
Fortuna się kołem toczy...Nie żal mi kiszczakowej i itp., bo ona i inne osoby tego pokroju już dawno są bdb zabezpieczone w szwajcarskich a nie polskich bankach. Ale żal mi aktualnych żolnierzy, policjantów ,strażaków i in. służb około mundurowych, bo nic nigdy wiecznie nie trwa i przyjdzie ktoś, kto rozliczy V RP i zabierze im emerytury. Bo taka Polaków natura. Nieważne,że dziś wypełniają czyjeś rozkazy. Ktoś powie,że nie musieli ... Jeden z panów ( braci) K, tez nie musiał w pracy dr chwalić Lenina. Ja bym tytuł dr zabrała , nawet pośmiertnie , jakby co.
~ 14-12-2016 18:56
Piszą że jesteśmy PISOWSKIM Trolamii opłacanymi Jestem dumny że tak przynajmniej mnie cenicie A prawda jest taka że przynajmniej ja troluję za darmo. Po pierwsze nie oglądam stacji które nadają prawdę cały dzień i całą noc czyli TVN i POLSAT Może piszę z błędami ale staram się sam myśleć składam fakty do kupy
czlowiekpuszcza 14-12-2016 19:01
Co trzeba mieć w głowie aby popierać KOD? Zero młodych ludzi, a dlaczego? Bo strajkują ludzie którzy poprzedniemu układowi zawdzięczają (i temu z PRLu i po 1989 dzięki któremu do teraz sprawują) władzę w samorządzie i kariery. Młodzi obecnie zawdzięczają tyko sobie a nie układom i relacją z UB/SB.
~lzs 14-12-2016 19:06
z..rani kodziarze z bolkim na czele to dopiero był pruszków
~Wpisując się w klimat 14-12-2016 19:13
Wpisując się w klimat obdzierania trupów z dawnej chwały, proponuję obededzreć dostojnego lokatora Wawelu z nowym postumentem na koszt podatników, z tytułów naukowych za zbytnie zafascynowanie się Leninem, Marksem i Engelsem i liczne odniesienia i cytowania onych pomiotów w sławetnej pracy doktorskiej. Rzekomo w onym czasie nie było do pomyślenia,żeby o onych nie wspomnieć. Karierowicze w pracach naukowych gęsto onych cytowali, a np. prof. Lętowska nie cytowała żadnego z nich w swojej pracy dr, a została prof. Coś tu , kurna,cuchnie !!!
~pff 14-12-2016 19:14
Hahahahahahahaha ,ale Was zabolało, wy pisiacze bydełko,ale was zabolało. Dobrze :) Ma boleć :) I będzie bolało coraz bardziej :D Wasz czas się dopełnia :D
~POLSKA- 14-12-2016 19:15
Starsza Pani z plakatem sprzedawczyka który sprzedał robotników za judaszowe $ - który w Magdalence chlał wódkę ze zdrajcami i pił toasty z Kiszczakiem , mówiąc na zdrowie panie generale - j..--ny konfident -
~haniebny koniec pis 14-12-2016 19:46
PiSomici trollują
~ 14-12-2016 19:51
a żeby tak strajkowali o to żeby służba zdrowia traktowała pacjenta jak człowieka a nie jak szmatę, już z biurwami z rejestracji trzeba się użerać, żeby służby które mają dbać o bezpieczeństwo obywatela robiły to a nie broniły interesów zachodnich koncernów ???????
~Dzidek bez swetra 14-12-2016 19:53
A że tak zapytam z ciekawości, z jakiej okazji ta stypa się odbyła, że nawet Wielce Nam Panujący Wielmożny (nie mylić z wielebnym) Zakalec (czy też Zawiła) z ministrantem przybocznym Łyżwiakiem przybył?. Po minach "tłumu" widać, że chyba informacja zła na Plac dotarła. Zapewne znowu wódz alimentów nie zapłacił.
~Ewa 14-12-2016 19:57
Nigdy nie będzie dobrae, póki Polacy nie zrozumieją, że wartością nadrzędna jest racja stanu!
~Janusz Sz 14-12-2016 20:17
Co wciska PAN PROFESOR Kaczyński ,to wciska i to nie takim p...pom z podstawówką, jak to niektórym komentującym.... Popatrzcie czego broni KOD -spójrzcie choćby na pasek w dzisiejszych wiadomościach :: Z kasy prokuratury w Krakowie wyciągnęli złodzieje 10 milionów. Fikcyjne rachunki itp.. Kto ukradł?? Ludzie zaufania z odsuniętej brygady,to jasne. Złodzieje w togach..Chcecie takiej Polski ? Taką zafundują wam właśnie ci ,,komunardzi'' z dzisiejszej pikiety .Pozdrawiam jedynie normalnych
rymcycymcy 14-12-2016 20:28
Polakom nie jest potrzebny żaden Trybunał ! ...w zasadzie nie potrzebują nawet Konstytucji ! :) Po co ta Konstytucja ? ...to jakiś lewacki wymysł i tyle. Konstytucją Polak nie nakarmi dzieci, księdzu nie dogodzi ....ba ! ...nawet sam się nie napije. Więc po kiego się pytam ? :)
~do ~pff 14-12-2016 20:29
Sadząc po frekwencji i wieku tej "wielkiej " demonstracji to już mamy pełne pory ze strachu...Buhhahahaha to wy się bójcie psisyny czs rozliczeń nadchodzi
~Janysz Sz 14-12-2016 20:33
Do ,,Polska" Sprostowanie: Sprzedawczyk nie brał dularów a wygrywał w Lotka. Teraz przekazał swoje szczęśliwe numery Frasyniukowi-biedakowi ,który kupił sobie, za wygraną oczywiście ,jeden z największych taborów w Polsce ,nowiuśkich ciężarówek.Tego bronią
~wy 14-12-2016 20:45
Panie Prezydencie myślałem ze Pan dba o wszystkich mieszkańców a tu widzę że Pan dba o tą garstkę ludzi ostatni raz głosowałem na pana............
~pff 14-12-2016 21:14
do 20:29 - nadchodzi i nadejść nie może :D Zorganizujcie coś własnego :) Jeden protest już widziałem.Bardzo liczny, radny Rypiński + transparent :) Do tego na drugi dzień okazało się,że temat, ehm, "protestu" radnego nieaktualny,bo zestrachany Kaczyński odwołał aborcyjną awanturę :) To tyle w temacie waszych straszków niemoty :) Dla Kaczyńskiego i jego świty ratunku już nie ma,zbliża się czas ujawnienia jego rozmowy z bratem przed katastrofą,a co za tym idzie jego obywatelskiej i politycznej śmierci, za którą pójdzie unicestwienie PiS :) Zostaniecie zmieceni jak pyłek :) Zastanawiam się, kto i dlaczego pozwala wam tak wierzgać . Myslę, że to zaskoczenie wynikami wyborów i obawa przed destabilizacją spolaryzowanej sceny . Otrząsną się w miarę radykalizacji Kaczyńskiego :)
~mich 14-12-2016 21:21
PIS nie potrzeba krytykować . Wystarczy ich cytować Zenada to nadelikatniejsze slowo.
~grot 14-12-2016 21:26
Do 20:45. Za to Twój Prezydent Polski jest Prezydentem" wszystkich" Polaków Codziennie to "udowadnia".
~*&^$#@ 14-12-2016 21:28
Do 14-12-2016 21:14 | ~pff | Dlaczego znowu lekarstw nie wziąłeś ???
~do~*&^$#@ 14-12-2016 21:59
Na niego już żadne lekarstwa nie działają. Beznadziejny przypadek..
~Huraaaa 14-12-2016 22:00
Nie ma tam nikogo z moich znajomych!!! Huraaaa.... i coś mało tych koziarzy...z kodu
~:))) 14-12-2016 22:02
Kasprzaka miała moja koleżanka... to taki magiet był? Się słuchało muzy wtedy...
~POLAKmały 14-12-2016 22:14
Sama młodzież socjalistyczna... Ofiary gazety koszernej i WSI 24...
~uffo 14-12-2016 22:20
Szczęśliwie nie widzę tu znajomych....
~mich 14-12-2016 22:24
PIS i jego elektorat maja w sobie jednak coś z komuny.To samo myslenie . Kto nie popieral komuny w ZSRR zamykali go w zakladzie psychiatrycznym, a elektorat PiS swoim oponentom proponuje zażyc lekarstwo! Domyslam sie ze psychotropowe.
~do @mich 14-12-2016 22:58
To co ty przejęłeś po komunie to strategia dezinformacji i mącenia (może jakiś głupi to kupi) - Niemcy (spadkobiercy nazistów) zarzucają innym faszyzm i hitleryzm a potomkowie komuszków zarzucaja polskim konserwatystom i prawicowcom komunizm. I kto tu jest na psychotropach?
~ 14-12-2016 23:41
Skandaliczną wypowiedź uczestniczki marszu pracowników Służby Bezpieczeństwa zarejestrowała wczoraj ekipa "Wiadomości". – Ja w stanie wojennym nie zrobiłam nic zbrodniczego – mówi zaawansowana wiekiem miłośniczka KOD. – Około 100 osób straciło życie – odpowiada dziennikarz TVP. – A dzisiaj ile dzieci traci życie. Przez to, że te 500 + dają? Rodzą te dzieci i o ściane rozbijają – zakończyła rozmowę kobieta. Ręce opadają.
~straszne 14-12-2016 23:56
Zamiast wychodzic i zadac godziwych zarobkow,to promujecie sie niemcom,a oni sie z nas smieja do konca chcecie Polske sprzedac
~Tosia 11 15-12-2016 0:39
Panie Prezydencie ja także myślałam, że jest Pan prezydentem wszystkich mieszkańców.
~i 15-12-2016 0:41
Kaczyzm to jak bolszewizm a jego moherowym wyznawcom już lekarze nawet nie pomogą !!! Kaczka nigdy nie będzie orłem 1!!!
~i 15-12-2016 0:57
Pisuarów tu nie ma oni pojechali lizać d... jarka do Warszawy , mACHAŁKOWA PIERWSZA !!
~do @WTF 15-12-2016 5:14
Piszesz o socjalu? Bo wspiera ubogie (w wiekszości!) rodziny? A czy nie największym socjalnym przekretem było kształcenie setek tysiecy naszych studentów na koszt podatnika, którzy i tak później zasilili krwioobieg obcych gospodarek jako pracowncy fizyczni?!!! Uczyniono z Polski kolonię dostarczajacą taniego ale wykształconego na srednim i wyższym poziomie robola. To jest największy przekręt!
~Yellow submarine 15-12-2016 5:36
Wybrali sobie Bolka na patrona, który ramię w ramię z wysadzonymi z siodła SB-kami protestuje. To już nawet nie jest śmieszne, po prostu szczyt absurdu.
~Antykod 15-12-2016 8:10
Czytając komentarze zaczynam wierzyć w dobra zmianę. Jęki postkomunistycznych aparatczykow są tu zdecydowanie mniejszością. To jest najlepszy obraz Kodziarzy kim oni są, kto z nimi się trzyma i kto im przyklaskuje. Zdaje się że już prawie nikt..sami sobie jedynie :)
~Fiolka 15-12-2016 8:13
Banda lewaków-pustaków większość nawet nie wie po co tam przyszła. KOD to obraz nędzy i rozpaczy
~ 15-12-2016 8:33
Pan Zawiła zapomniał jak w Gencjanie organizowano paczki zgrywa polityka PO - KODU teraz mu się zachciało. Przekodował się a może utworzy coś innego.Modlił się za Solidarności.Gdzie korytko-tam zawiłości-Pana Zawiły
~do ~i 15-12-2016 9:20
Nie podniecaj się tak, bo ci żyłka w d...e pęknie :)
~# 15-12-2016 9:28
Przestańcie wypisywać i bandzie sfrustrowanych szKODników, nie ma o kim, ani o czym, spuśćmy nad nimi zasłonę milczenia....biedni, zaKODowani ludzie....na czele z dłużnikiem alimentacyjnym.....
~pff 15-12-2016 9:46
Histeria pisiaków jest bezcenna :) Oko się cieszy,jak czytam spazmy kilku nierobów za monitorami :) Najfajniejsze są te spod różnych IP, ale pisane z tymi samymi błędami i podobnie konstruowanymi nickami :D Chyba nawet inteligentniejsi działacze pis, choć takich Tam nie za wielu , zauważają,że z takim inteligentnym inaczej elektoratem daleko nie zajadą :) Jak tam dochodzenie w sprawie carycy Katarzyny Wielkiej pisiaczki ? HAHAHAHAHAHAHAHAH :D
~ 15-12-2016 9:53
Bylo tam max z 50 ludzi w tym z 20 ubekow czy sbekow ktorzy traca emerytury frekwencja zenujaco niska co pokazuje jakie kod ma poparcie wsrod ludzi.Brawo rodacy,nie dajcie sie manipulowac tym degeneratom.
~he,he 15-12-2016 11:10
To jakaś kolejna wycieczka turystyczno autobusowa na Placu Ratuszowym czy ''wielka manifestacj'' kod ???????????
~Jacek Jakubiec 15-12-2016 12:04
Do Pana Marka Mikruta. Znamy się, a teraz widzę że obydwaj mamy za sobą konspirę z epoki wojny polsko-jaruzelskiej, więc zapytam otwarcie: Panie Marku, Pan na serio wierzysz, że trzeba będzie znów schodzić do podziemia?... Zlituj się Pan, plizzzz !!! Pozdrawiam - Jacek J.
~do szKODnika pff 15-12-2016 13:33
przestań zaśmiecać forum swoimi wypocinami KODziarzu. Nie pojmujesz prostej rzeczy, że nie wszyscy ludzie, którzy najchętniej rozpędziliby waszą bandę na cztery wiatry popierają pis.
~Myszka Miki 15-12-2016 18:32
KOD Żałośni zakłamani ludzie
~#$&%* 15-12-2016 22:30
do : 15-12-2016 09:46 | ~pff | [usuńcie ten wpis] Widzę , że jesteś inteligentny , ale nie na tyle , żeby prawidłowo zażyć te lekarstwa . Czopków się nie łyka , bo nie działają ! Spróbuj z " drugiej strony " przewodu pokarmowego i może ozdrowiejesz ?
~i 15-12-2016 23:59
Elektorat PiS 95% szkoła podstawowa i tutaj problem !!! d...le nie kumają !!!
~& 16-12-2016 13:19
Elektorat szKODników potomkowie przedwojennych pastuchów, zapachniała im po wojnie władza ludowa, zapisali się do UB, ich dzieci, potomkowie pokończyli dzięki ich protekcji szkoły i myślą, że są fajni. Niech nie zapomną jednak skąd pochodzą, z gminu. Gdyby nie komuna dalej paśliby krowy na łące tam gdzie ich miejsce.
~do & 16-12-2016 20:28
ulżyło ci pisdzielcu?
~& 16-12-2016 22:10
Prawda w oczy kole chamie z gminu??? z mnie taki pisdzielec jak z koziej d..y trąba, po prostu komuny nienawidzę.
~michall 19-12-2016 10:13
Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, publicysta: Moim zdaniem to był test sił opozycji, lewicowej opozycji, na ile mogą liczyć na wywołanie kryzysu i obalenie rządu. To był test. To są metody lewackiego terroryzmu, z którym mamy do czynienia od jakiegoś czasu na Zachodzie, a który właśnie śledzę, będąc teraz w Berlinie. Centrala agresywnego, lewackiego terroryzmu, ludzi uzbrojonych, którzy walczą z policją i państwem jest na Rubensstrasse i każdy może sobie zobaczyć, jak to wygląda naprawdę - wyjęty właściwie spod prawa obszar. Te właśnie metody są przenoszone do Polski, płyną z Niemiec. Instrukcje - moim zdaniem - też płyną z Niemiec, jak obalić polski rząd. I jest to typowe działanie terrorystyczne na wywołanie kryzysu, zdestabilizowanie sytuacji i rozgrzanie emocji do tego stopnia, że
~michall 19-12-2016 17:00
Najważniejsze jednak - z perspektywy dzisiejszych wydarzeń – profesor nie bardzo lubi nas, Polaków. Dał temu wyraz w roku 2015, powodem tego wywodu (podobnie, jak pierwszego cytatu) była trauma po tym, jak ktoś zastrzelił mu psa: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest”(blog jw.)
~Moj nick 21-12-2016 2:11
A ja myślałem że milczenie jest złotem,a tu proszę jak się POzmieniało. Prezydent miasta na manifestacji KOD,razem ramie w ramie z strarszym jak wynika z relacji pokoleniem,które pamieta dobre czasy za komuny (czerwona zaraza) w dodatku historyk, oj jak to sie w główce od władzy POprzewracało.Panowie generałowie nie przetrwają za 2000 emerytury,a uczestnicy tej manifestacji też dostaja po 10 000 emerytury?Pewnie tak,skoro az tyle czasu poświecają.mróz,deszcz,nie ważne ida w dym,bo zadymy sie nauczyli za komuny w stanie wojennym.
~Moj nick 21-12-2016 2:34
8 lat rządów PO, PSL,SLD ,opozycji w postaci Palikota czy Petru,tak przekonały do siebie wiekszość polaków,że zdecydowali zagłosować na PiS.I jeśli większość tak zdecydowała,to należy sie z tym pogodzić.Zaznaczam -WIĘKSZOŚĆ. Tymczasem mniejszość ze strachu przed utratą koryta wyłazi na ulice nie licząc sie z wiekszością,której również należy sie szacunek.I te wasze,bo za Wami to,za Wami tamto działania spowodowały że nigdy więcej nie oddam głosu na w/w partie.Jest zbyt cenny,żeby zmarnoiwac na kogos,kto nie szanuje wyboru większości.
~tez ja 21-12-2016 2:54
I może to Pan Zawiła czyta,a może nie,w każdym razie powinien,bo ten występ na placu ratuszowym razem z KOD które w statusie ma obrone byłych aparatczyków,ubeków którzy z tych swoich świadczeń finansują co niektórych pseudopolityków i komitety w wiadomym celu.....żeby ich nie stracić,bardzo źle świadczy o powadze urzędu który obejmuje w wyniku wyboru większości mieszkańców,którzy zaufali komus,kogo uwazali za rozsadnego czlowieka.
~ 21-12-2016 6:41
A ja mam bardzo dobrą wiadomość nie tylko dla mieszkańców Jeleniej Góry,dla wszystkich polaków.Otóż nikt nikogo w tym kraju nie ukarze,nie pozbawi pracy,nie odbierze przywilejów,emerytur za uczciwość,czyste sumienie,sprawiedliwość,uczciwą ciężką pracę,szacunek.Te czasy się skończyły.W przypadku władzy szacunek do wszystkich obywateli,przeciwników i zwolenników,bo jedni i drudzy płaca podatki..tak tak Panie Prezydencie,za te pieniądze ma Pan co włożyć do garnka.I nikt nie przegra wyborów o ile będzie się kierował takimi zasadami.I jeśli radni PO,z Prezydentem na czele,maja obawy co do dostępu do mediów,to ja bardzo chetnie zorganizuje przyjazd do Jeleniej Góry telewizji publicznej,stacji komercyjnych tez,tylko prosze znaleźć czas i sie merytorycznie przygotować,bo pytania nie będa łatwe.
~buuu 21-12-2016 23:43
Odkudujmy Polskę.
~xlrv 23-12-2016 0:25
zbyt obszerny artykuł jak na tak małe wydarzenie. Jak ktoś n..ra na środku ratuszu to też tyle miejsca poświęcicie???
~michall 28-12-2016 14:26
Od zeszłorocznych wyborów Prawo i Sprawiedliwość jest niekwestionowanym liderem wszystkich sondaży, a poparcie dla ugrupowania rządzącego oscyluje wokół wyniku uzyskanego przy urnach wyborczych. Tymczasem wynajęty przez finansową międzynarodówkę banksterów wychowanek szofera Frasyniuka i towarzysza Balcerowicza, Ryszard Petru po raz kolejny nawołuje do przedterminowych wyborów powtarzając niczym zdarta płyta, że „PiS utracił poparcie społeczne. […] … będziemy dalej blokować mównicę sejmową i nastąpi paraliż państwa…”. System III RP za pośrednictwem totalnej opozycji z tymi wszystkimi Michnikami i Smolarami mówi Polakom już wprost i bez owijania w bawełnę, że: Jeżeli my nie będziemy rządzić to niech nie będzie Polski w ogóle.
~michall 12-01-2017 10:53
Cóż za piękny orli nos – pewnie znamię szlachetnej przeszłości przodków – jest własnością posła P.Kukiza – (?). Nawet P.Kukiz, wydawałoby się, że mało kumaty politycznie, niedoszły mąż stanu IIIż...o-RP, choć przecież tak dzielnie wspierał majdaniarską ż...o-rebelię na Ukrainie, w sprawie Tuska nie ma wątpliwości: „Robi się wszystko, by wzmocnić Platformę Obywatelską i sprowadzić do już mocniejszej Platformy Donalda Tuska”. Poseł Kukiz prawdopodobnie słusznie wydedukował, że papiery na finansowy przekręt Kijowskiego, tego od ż...owskiego KOD, są elementem takiej właśnie polityki. I mimo, że 63% ankietowanych nie chce powrotu „Słoneczka Peru”, to ma on i tak lepszą pozycję, niż polityczny głąb, R.Petru, z całą bandą liberalnych p...pów z ż...owskiej Nowoczesnej.pl, której ż...owskie media, w momencie jej powstania, w ciągu zaledwie trzech dni zrobiły 5% poparcie społeczne, a po kolejnych trzech dniach już 10%. A więc jak zaistnieje potrzeba, a pewnie jest to zapisane w ż...o-reżimowym scenariuszu, 63% niechęć do „Słoneczka Peru” zmienić się może w 63% zachwyt – ale, bądźmy ostrożni i dajmy n

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group