• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 2:23
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3792
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejna baza telefonii w Janicach

Wiadomości: Region
Czwartek, 29 czerwca 2017, 7:46
Aktualizacja: Piątek, 30 czerwca 2017, 7:26
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Czy w Janicach powstanie kolejna stacja bazowa telefonii komórkowej? Mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości czują się bezradni. Spółka P4 (PLAY) otrzymała z Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz pozytywną decyzję na rozpoczęcie inwestycji. Będzie to już druga wieża w obrębie miejscowości.

W miejscowości Janice, która znajduje się na terenie gminy Lubomierz ponad połowa mieszkańców wioski jest przeciwko budowie drugiej już stacji bazowej telefonii komórkowej. Teraz ma powstać stacja bazowa telefonii komórkowej sieci PLAY.

Mieszkańcy zwrócili się do Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz z prośbą o odstąpienie od rozpoczętego postępowania związanego z tą inwestycją. Swoją prośbę oparli głównie na argumencie związanym z negatywnym wpływem pola elektromagnetycznego na zdrowie. Przedstawili również inne swoje obawy, które poparło 57 osób na 101 mieszkańców wsi.

– Janice to mała miejscowość, gdzie turyści zatrzymują się, aby odpocząć od codzienności i zaczerpnąć świeżego powietrza. Niestety budowa kolejnej stacji telefonii komórkowej nie zachęci potencjalnych turystów do skorzystania z oferty miejscowych agroturystyk. Budowa stacji telefonii komórkowej planowana jest naprzeciwko działki, gdzie jest już postawiona stacja innej sieci, w niedalekiej odległości od zabudowań – wyjaśniają mieszkańcy Janic.

Wieża stalowo – kratowa miałaby powstać na działce w bliskiej okolicy bazy innej sieci, wśród pól, a w niedalekim sąsiedztwie znajdują się zabudowania. Niestety okazuje się, że nie są to wystarczające argumenty, aby nie wydać zezwolenia na rozpoczęcie budowy, która - jak podkreślono - jest inwestycją celu publicznego. Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz wyjaśniają, że wszystko działa zgodnie z obowiązującym prawem. Firma wnioskująca o budowę złożyła dokumenty, które mają potwierdzać, że zamierzona inwestycja nie jest zaliczana do przedsięwzięć mogących mieć szkodliwy wpływ na środowisko oraz, że będzie oddziaływać negatywnie na obszary chronione Natura 2000. Natomiast jak to przedsięwzięcie wpłynie na okolicznych mieszkańców utrzymujących się z agroturystyk? I czy Janice nadal będą chętnie odwiedzane przez turystów?

Sprawę będziemy monitorować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~mieszk 29-06-2017 9:01
bez przesady jak telefon noszą w spodniach, lub z nim śpią to ok a tu wielkie halo wiatraki źle, maszty źle, uroki polski
~Cieplik2 29-06-2017 9:13
A nie mogą powiesić anten na już istniejącej,chyba nie pogryzły by się.
~x 29-06-2017 10:32
Jak im źle to zawsze mogą przeprowadzić się do betonowej dżungli o nazwie Zabobrze,tam poczują co to znaczy prawdziwy hardkor.A tym jakaś antenka na polu kilometr od chałupy przeszkadza i zaszkadza.;)
~Janice górą 29-06-2017 10:57
No i dobrze. Piękny zakątek , polecam WIOSKĘ FRANCISZKAŃSKĄ. Przyjeżdżają całymi rodzinami, kolonie, rekolekcje też z zagranicy. Wszystkiego najlepszego za to dzieło Małgorzacie i Robertowi
~ 29-06-2017 11:34
Bo gmina Lubomierz jest biedna,a to dla niej są pieniądze. W tej gminie ( gdzie są bardzo mili urzędnicy, wiem bo kilka razy załatwiałam tam różne sprawy) powstają co i rusz kontrowersyjne decyzje. Jakis czas temu był problem z powstaniem elektrowni wiatrowych na terenie Golejowa. Jednak mieszkańcy sprawie odparli decyzję o jej powstaniu. Tego typu inwestycje zawsze budzą kontrowersje. Ten region jest bardzo interesujący pod względem turystycznym, a wiadomo takie sytuacje odstaszaja ludzi.
~Takie czasy 29-06-2017 11:55
" turyści zatrzymują się, aby odpocząć od codzienności i zaczerpnąć świeżego powietrza" i oczywiście sprawdzają czy jest zasięg i czy internet śmiga jak nie ma internetu to po zaczerpnięciu paru łyków tego świeżego powietrza zwijają żagle i jadą tam gdzie jest zasięg
~pg 29-06-2017 12:08
ladna wioska iokolice polecam wioskefranciszkanca
~Ob.Ywatel 29-06-2017 14:56
Oszołomstwo nadal kwitnie. Zresztą czego oczekiwać, gdy rządzi oszalała z tępoty prawica i kościół, gdzie ciemnota i zabobony to główne siły. Próbują nas przekonać, że najstraszniejsze co nas może oczekiwać, to POSTKOMUNA I WIEŻE TELEFONII KOMÓRKOWEJ. A co czynią sami w tym porąbanym już kraju, to przechodzi do historii, jak wybuch bomby atomowej. Poza tym, każdy rządzący i klecha lata z komórką przy mordzie jakby to było niezbędne do życia. A ogłupieni kmiotkowie popędzani przez lokalnego katabasa, oczywiście będą pluli na postęp, no bo jak, kiedy przewielebny kazał. A może to on sam pieprznie komórkę, internet i zacznie skromnie, na rowerze czcić Pana Bozię. Jak ojciec Mateusz:pokorą i miłością, a nie jak np.biskup Głódź wódą i przekleństwami. To jest prawdziwe nieszczęście, a nie wieża.
~ 29-06-2017 18:14
durne ludzie bez własnej świadomości nie umieją już normalnie żyć bez neta,fejsa i telefonu komórkowego ...
~ 29-06-2017 18:25
bo kury sie nie nioso!
~Tom 29-06-2017 18:57
Z tego co pamiętam, to istniejący maszt znajduje się w znacznej odległości od zabudowań. Ale zazdrość ludzka nie zna granic. W Janicach za przeproszeniem psy d....i szczekają,drugi maszt byłby atrakcją.
~Anonim+ 29-06-2017 19:05
Onegdaj, pewna wiocha, na ziemi której miał powstać nowy maszt PR1 (po zawalonym) , też ostro oponowała, no i zostali na "lodzie". Oba przypadki diametralnie się różnią od strony technicznej, ale nie różnią się od strony "obyczajowej" - fajnie jest mieć telefon, działający w każdym miejscu pobytu, ale maszt NIE na mojej ziemi!!! Nawiasem mówiąc, ta szkodliwość jest znacznie mniejsza, niż ciągłe przesiadywanie przed odbiornikiem TV i oglądanie TV Trwam i TVP...
~Anonim+ 29-06-2017 19:07
Zapomniałem dodać, że gdyby Proboszcz zgodził się na anteny na wierzy kościelnej, to żadnego by nie było sprzeciwu!
~ 29-06-2017 23:20
Tak jak na Czarnym..
~pg 30-06-2017 4:33
mozezrobia oswietlenie bo w nocy ciemno jak w d pozdrawiam fwf

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group