Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4006
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REION/ KRAJ: Koleją dłużej, ale bezpieczniej

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 9:25
Aktualizacja: Wtorek, 23 grudnia 2008, 8:52
Autor: TEJO
REION/ KRAJ: Koleją dłużej, ale bezpieczniej
Fot. TEJO
Jedziesz na święta i chcesz bezpieczniej dotrzeć do celu nie ryzykując stania w korkach i ryzyka wypadku na drodze? Wybierz pociąg. Polskie Koleje Państwowe podkreślają, że w tegorocznym okresie świąteczno–noworocznym warto skorzystać z wielu promocji.

Bilet turystyczny, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami osobowymi w okresie świątecznym będzie ważny od 24.12.2008 godz. 18.00 do 29.12.2008 godz. 6.00. Kosztuje 39 złotych i ważny jest w dwóch klasach. Można też zakupić regio karnet, dzięki któremu przez trzy dowolne wybrane dni w ciągu dwóch miesięcy można jeździć do woli pociągami w całym kraju.

Warto też pamiętać o ofercie „Ty i raz, dwa trzy”. To oferta dla tych, którzy podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny, a pozostałe tańsze nawet o jedną trzecią.

Godną przypomnienia ofertą lokalną jest bilet euro-nysa. To całodzienny bilet, dzięki któremu można jeździć pociągiem i komunikacją miejską w trzech krajach. Bilet wart 20 zł (lub 75zł dla pięciu osób) upoważnia do jazdy pociągami osobowymi od Jeleniej Góry do Görlitz i Bolesławca (przez Lubań i Lwówek Śląski). Po stronie niemieckiej można jeździć wszystkim, czym zarządza Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON). Bilet jest ważny na całym obszarze ZVON (Niemcy) oraz w całym Kraju Libereckim (Czechy).

Po raz pierwszy pasażerowie w Jeleniej Górze mogą skorzystać z promocji „last minute” w pociągu ekpresowym "Pogórze" na odcinku Wrocław Gł. - Jelenia Góra - Wrocław Gł. Zryczałtowana cena biletu wraz z miejscówką wynosi tylko 23 zł. Oferta stosowana jest przy sprzedaży biletów na przejazd w klasie 2, nie wcześniej niż na 30 minut przed odjazdem pociągu.

Koleje przypominają też o „bilecie podróżnika”, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami pospiesznymi i Tanich Linii Kolejowych od godz. 19.00 w dniu roboczym poprzedzającym kolejno
po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6.00 pierwszego dnia
roboczego następującego po tych dniach. Ceny biletów: 65 złotych w klasie 2, 95 złotych w klasie 1.

Dostępne są też „bilety weekendowe” na pociągi IC, expresowe, TLK oraz pospieszne, dzięki którym można do woli jeździć wspomnianymi składami od godz. 19.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy, do godz. 24.00 ostatniego dnia wolnego. Ceny biletów: 119 złotych w klasie drugiej oraz 199 złotych w klasie pierwszej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group