Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7087
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kolej aglomeracyjna jednak będzie

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 8:48
Aktualizacja: 8:56
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kolej aglomeracyjna jednak będzie
Fot. Archiwum
Gdzie jest SKM? – od lat pytają internauci odnosząc się do obietnic wyborczych z poprzedniej kadencji Marcina Zawiły. Wygląda na to, że miłośnicy podróży pociągami doczekają kolei aglomeracyjnej, która docelowo ma spiąć Janowice Wielkie, Jelenią Górę i Szklarską Porębę.

PKP PLK poszukuje wykonawcy studium wykonalności projektu budowy i modernizacji przystanków kolejowych. - Koncepcję takiego połączenia przygotowało w 2011 r. Wojewódzkie Biuro Urbanistyczne we Wrocławiu. Na przełomie 2014 i 2015 r. kupiono sześć pociągów Newag 36WEa, które miały obsługiwać kolej miejską w Jeleniej Górze. Ostatecznie uznano, że połączenie to nie przyciągnie odpowiedniej liczby pasażerów i z projektu zrezygnowano. Obecnie powrócono do tej koncepcji, a projekt ma zapewnione dofinansowanie w ramach RPO - informuje Rynek Kolejowy.

Do istniejących przystanków: Jelenia Góra, Jelenia Góra Zachodnia, Jelenia Góra Cieplice, Jelenia Góra Orle i Jelenia Góra Sobieszów mają dojść nowe: przy ul. Spółdzielczej (strefa przemysłowa), Objazdowej, Kubsza i Al. Jana Pawła II (pod wiaduktem). Po przedstawieniu studium zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group