reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

KOD częściowo zadowolony, ale czujny [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji oraz partii opozycyjnych po wczorajszej zapowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o zawetowaniu dwóch ustaw, które wywoływały liczne protesty są nie do końca zadowoleni. Zgromadzeni pod Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze podkreślali, że zabrakło trzeciego weta i musz

Protestujący mieli jeszcze nadzieję na trzecie weto (ws. ustawy o ustroju sądów powszechnych), jednak dzisiaj rano (25.07) okazało się, że ustawa została podpisana przez Prezydenta RP.

- Pozory wskazują na to, że to była jego decyzja, ale nie jestem co do tego przekonany, bo mogło chodzić o spokojne wakacje. Zobaczymy jaki projekt ustawy wróci po wakacjach – ocenił wczoraj wieczorem decyzję Andrzeja Dudy szef jeleniogórskiego KOD-u Krzysztof Moździerski. - Przed chwilą rozmawiałem z przewodniczącym Krzysztofem Łozińskim i dowiedziałem się, że częściowo protesty w niektórych miastach będą zawieszone. Tam, gdzie ludzie chcą, tam trwają – dodał K. Moździerski, który obawia się obsadzania sądów powszechnych przez Zbigniewa Ziobro. - Jak szary obywatel w sądzie będzie przeciwnikiem PiS-u, to jest na przegranej pozycji – stwierdził lider jeleniogórskiego KOD-u.

Po zaskakującej decyzji Andrzeja Dudy, protest w Jeleniej Górze nie był już tak liczny jak w dniach poprzednich, a w sytuacji, kiedy (zdaniem uczestników akcji) demokracja jest zagrożona, nawet padający deszcz czy okres wakacyjny nie powinien być przeszkodą. - To prawda. Od demokracji nie ma wakacji, ale ludzie różnie do tego podchodzą. Mimo wszystko jak widzę tych, którzy przyszli – jestem zadowolony z jeleniogórzan – powiedział Krzysztof Moździerski.

Posłanka Platformy Obywatelskiej również nie kryła zadowolenia z decyzji prezydenta. - W tej chwili walczymy o trzecią ustawę, bo one razem były bardzo złe dla wymiaru sprawiedliwości – powiedziała Zofia Czernow, która obawia się, co PiS wymyśli – np. zwołując posiedzenie Sejmu w trakcie wakacji.

- Ustawa, która nie została zawetowana pozwala panu Ziobro, aby w sposób absolutnie dowolny i bez żadnego uzasadnienia zmieniać każdego prezesa sądu (okręgowego, apelacyjnego, czy nawet rejonowego) - przestrzegał jeden z adwokatów, który uczestniczył w manifestacji pod Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze. We wtorek (25.07) kolejny protest pod sądem przy Al. Wojska Polskiego, tym razem o godzinie 20:00.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni do produkcji Firma metaloplastyczna z Jeleniej Góry zatrudni ślusarza-spawacza lub osobę do przyuczenia na spawacza. Oferujemy stabilne zatrudnienie ( 4850-5100 … Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka