Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10487
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kochają Cieplice

Niedziela, 14 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 14 maja 2006, 10:43
Autor: rylit
Jelenia Góra: Kochają Cieplice
Fot. rylit
Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Tomasz Kammel wręczył w sobotę nagrody w VI edycji konkursu „Cieplice Miasto Moje i Moich Rodziców”, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Cieplic.

Kammel co roku pojawia się na podsumowaniu cyklicznego konkursu, ponieważ pochodzi z Jeleniej Góry. Ciepliczanie spotkali się w muszli koncertowej w parku Zdrojowym.

W tym roku hasłem konkursu była myśl „Źródłem wszystkiego dla Cieplic były, są i będą źródła”. To zdanie zainspirowało młodych ludzi do twórczości plastycznej i literackiej.

W zmaganiach wzięło udział 225 dzieci z 10 placówek oświaty. Przyznano 25 nagród w tych dwóch kategoriach twórczych, z podziałem na kategorie wiekowe. Nagrody ufundowało 26 sponsorów, przeważnie z Cieplic. Pomogła Filia nr 4 Grodzkiej Biblioteki Publicznej w Jeleniej Górze.

Przed wręczeniem nagród odbył się koncert młodych artystów z niektórych placówek szkolno-wychowawczych. Otworzyła go wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Cieplic Małgorzata Turowska.

Przy okazji dyrektorka III Oddziału WBK Bank Zachodni Elżbieta Krauze przekazała w imieniu Fundacji BZ WBK czek na dwa tysiące złotych. SMC pomoże za te pieniądze dzieciom z ubogich rodzin, które będą mogły w ten sposób wyjechać na wakacje.

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
850
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group