Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 5956
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kobieta w życiu osobistym – do zobaczenia w KK

Niedziela, 10 stycznia 2016, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kobieta w życiu osobistym – do zobaczenia w KK
Fot. Archiwum Organizatora
Zespół teatrzyku „Źdźbło” zaprasza swoich przyjaciół oraz wszystkich mieszkańców na sceniczne odczytanie wesołego monodramu wg Michaiła Zoszczenki „Kobieta w życiu osobistym”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (12 stycznia 2016 r.) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej (III piętro) Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 27. Wstęp jest wolny.

Scenariusz „Kobiety w życiu osobistym” powstał wiele lat temu na podstawie kilku książek Michaiła Zoszczenki dla aktora Ryszarda Wojnarowskiego, któremu jednak tematyka rodem ze Związku Sowieckiego nie odpowiadała. Podjął ją zespół teatrzyku „Źdźbło”. Praca nad inscenizacją monodramu, którego premiera odbyła się w listopadzie 2015 roku, nie trwała długo. Było zaledwie kilka prób. Występują: Ferdynand Kuźma – krawiec, lektorki; Krystyna Pawłowska, Teresa Adamowicz i Agnieszka Smolińska.

Teatrzyk „Źdźbło” powstał kilka lat temu przy Polskim Związku Niewidomych. Ma za sobą trzy premiery i kilkanaście przedstawień. Ostatnio ożył pod auspicjami Stowarzyszenia Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, choć członkowie PZN nadal też w nim występują.

Podczas spektaklu widzowie przenoszą się w czasy lat 20. do Związku Sowieckiego, gdy tym wielkim krajem rządziła jedna partia, która zawsze miała rację. Inscenizacja „Kobieta w życiu osobistym” opiera się na założeniu, że bohater – krawiec, taki chłop na schwał - pracując rozmyśla. Jego myśli przedstawiają publiczności trzy lektorki, którym krawiec od czasu do czasu przerywa pytaniem: dlaczego na mnie nie patrzą? Odpowiedź pada na końcu, ale żeby ją poznać, trzeba obejrzeć cały spektakl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group