Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9039
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kobieta pod kołami autobusu MZK

Poniedziałek, 26 października 2009, 13:41
Aktualizacja: Wtorek, 27 października 2009, 7:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kobieta pod kołami autobusu MZK
Fot. Angela
Na przechodzącą przez pasy 76 – letnią kobietę najechał autobus MZK linii nr 7. Potrącona z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. ze wstrząśnieniem mózgu i złamanym nosem trafiła do szpitala. Do wypadku przy skrzyżowaniu ulic Różyckiego i Ogińskiego doszło nieopodal ronda dzisiaj około godziny 13.00.

Kto jest sprawcą tego wypadku, jak na razie nie wiadomo. Według ustaleń policji 55 – letni kierowca MZK ma świadków, którzy potwierdzają, że przez skrzyżowanie przejechał na zielonym świetle. Inni świadkowie twierdzą jednak, na zielonym świetle przez pasy przechodziła potrącona jeleniogórzanka.

- Teraz policja dochodzeniowo- śledcza i technicy ustalą kto i na jakim świetle przechodził i przejeżdżał, dokonają też oględzin pojazdu, przesłuchają świadków. Niemniej jednak kierowca powinien zachować szczególną ostrożność na takim skrzyżowaniu więc najprawdopodobniej będzie to wina kierującego – mówił na miejscu sierż. Paweł Grządziel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pracownicy MZK, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, sprawy komentować nie chcieli. W szoku był też 55 – letni kierowca autobusu. Obrażenia kobiety wymagają co najmniej tygodniowego pobytu w szpitalu, jej stan jest jak na razie stabilny.

Przez ponad dwie godziny ulice dojazdowe do Zabobrza w rejonie miejsca wypadku były zamknięte dla ruchu (poza autobusami MZK). Policja kierowała auta objazdami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (139)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group