Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2551
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klucz do miasta w rękach seniorów

Niedziela, 3 października 2021, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Klucz do miasta w rękach seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (2.10) wystartowała X edycja Senioraliów, którą tradycyjnie rozpoczął barwny i radosny korowód uczestników Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Symboliczny klucz do miasta przekazał seniorom prezydent Jeleniej Góry.
Obchodzimy skromny jubileusz - zgłosiło się rekordowo ponad 40 zespołów. Ciekawostką jest, że przyjechał też do nas zespół Bryza z Międzyzdrojów, czyli miasta partnerskiego Jeleniej Góry - powiedział Stanisław Dziedzic, przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

W części konkursowej przeglądu biorą udział zespoły seniorów z Dolnego Śląska, a przesłuchania odbywają się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Ponadto kapele występują również na Placu Ratuszowym.

Celem Senioraliów jest pokazanie działalności artystycznej wśród seniorów - podkreślił S. Dziedzic, który obiecał prezydentowi, że zwróci miasto w stanie niepogorszonym.

Podczas uroczystego rozpoczęcia imprezy wręczono też nagrodę w konkursie, który miał miejsce podczas pikniku miejskiego. Burmistrz Międzyzdrojów przekazał zwyciężczyni voucher na weekend w naszym mieście partnerskim, a prezydent - parawan Jeleniej Góry.

Wyniki przeglądu poznamy podczas Akademii zaplanowanej na 7 października w Filharmonii Dolnośląskiej, a zwieńczeniem Senioraliów będzie Bal Seniora - 10 października w Hotelu Mercure.

Twoja reakcja na artykuł?

18
64%
Cieszy
4
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group