Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2544
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub Seniora i Wolontariusza przed nowym sezonem

Piątek, 24 lutego 2017, 7:31
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 12:47
Autor: KSON
Jelenia Góra: Klub Seniora i Wolontariusza przed nowym sezonem
Fot. Użyczone/KSON
Zakończyły się warsztaty Klubu Seniora i Wolontariusza. Jednym z nich były zajęcia manualne z cyklu „Zrób to sam – ozdoby Bożonarodzeniowe”. Zajęcia prowadziła stażystka Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Agnieszka Nowak, która nie tylko ma empatię dla osób niepełnosprawnych, ale również wyjątkowy talent plastyczny.

W warsztatach wzięli udział zarówno seniorzy jak również dzieci ze Stowarzyszenia „Emmanuel”. - Nauczyłam się - mówi 65 letnia pani Maria, jak można ze zwykłej kartki papieru tworzyć najróżniejsze formy geometryczne, postaci zwierząt i roślin z choinką włącznie. Wszyscy nauczyli się jak można łatwo i przyjemnie stworzyć samodzielnie unikatowe ozdoby choinkowe. Seniorzy razem z dziećmi śpiewali również kolędy. Zajęcia zakończyły się w styczniu.

Warsztaty zrealizowane były w ramach projektu „Aktywizacja seniorów 60+”, a spotkanie międzypokoleniowe było jednym z wielu akcentów takiej aktywności. Spotkania cieszyły się tak dużą popularnością, że zajęcia Klubu Seniora i Wolontariusza przesunęły się na rok bieżący. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka internetowa, gdzie seniorzy mogli w domowej atmosferze przy kawie, herbacie i własnych wypiekach wspólnie spędzić wolny czas.

62-letnia pani Marianna powiedziała, że brakuje takiej ciepłej oferty dla jeleniogórskich seniorów. Odbywały się również wspólne wyjścia na seanse do kina Helios.

Kolejnymi warsztatami, które były prowadzone w Klubie Seniora i Wolontariusza były zajęcia komputerowe. Dziś to oczywiste, że seniorzy coraz częściej łakną wiedzy cyfrowej, a komputer dla wielu z nich przestał być narzędziem wiedzy tajemnej.

W lutym rozmawialiśmy o zachowaniu w pamięci regionalnych tradycji kulinarnych. Powstał pomysł opracowania nowego, zapomnianego jadłospisu, który mógłby nawet urozmaicić profesjonalne karty dań w restauracjach - mówiła pani Elżbieta Dukat z klubu Seniora i Wolontariusza. Ostatnim elementem cyklu spotkań była interesująca prelekcja Stanisława Firszta, dyrektora Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, który mówił o historii naszego regionu.

Klub Seniora i Wolontariusza działa w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 14.00 do 16.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group