Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4759
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klątwa z „Kilińskiego” zdjęta

Środa, 24 marca 2010, 7:28
Aktualizacja: Czwartek, 25 marca 2010, 7:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Klątwa z „Kilińskiego” zdjęta
Fot. TEJO
Firma Parkridge obiecuje, że prace budowlane przy centrum Fokus Park przy ul. Kilińskiego ruszą latem. Tym razem – podobno – na pewno.

Terminów rozpoczęcia budowy podawanych przez inwestora było już kilka. Czy nie jest to kolejna fikcyjna zapowiedź? – Parkridge jest firmą z kapitałem brytyjskim i łączy się ze światowymi rynkami finansowymi, stąd też nastąpiło tam pewne załamanie, ale nigdy jeleniogórska inwestycja nie została skasowana – mówi prezydent Marek Obrębalski.

– Zgodnie z zapewnieniami wiceprezes Magdaleny Książek, na początku czerwca prace się tam rozpoczną i zostaną skoordynowane z projektem uwzględnionym w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji, czyli z przebudową ulic Kilińskiego – Pijarska – dodaje szef miasta.

Opracowany został projekt i pozyskane zezwolenie na przeprowadzenie przebudowy części ulic Kilińskiego i Pijarskiej, z wyłączaniem tego etapu, który miał być realizowany w ramach budowy Focus Parku. W tym założeniu w planach było powstanie drogi dojazdowej do DODN, a później – połączenie z Osiedlem Robotniczym.

Pijarska miała być modernizowana od wysokości wjazdu do byłej siedziby straży miejskiej. – Miasto miało przygotować boczne odcinki ulic Pijarskiej i Kilińskiego, które łączyłyby się z tym, co miała wykonać spółka Parkridge – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, koszty części przebudowy miałby pokryć inwestor w ramach kary umownej za niezagospodarowanie gruntu po byłym targowisku po określonym terminie (minął w 2002 roku).

Pod znakiem zapytania pozostaje uruchomienie w Fokus Parku nowoczesnego kina kilkusalowego.
– Na podstawie informacji internetowych wiem, że inwestor podał w swoim programie inwestycyjnym obiekt dużo mniejszy niż planował wcześniej i nie sądzę żeby w tym obiekcie znalazło miejsce na taki obiekt – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Dopóki nie zostanie tam wbita łopata i inwestycja się nie rozpocznie, ja dystansuje się od jakichkolwiek rozważań co do tego, co tam ma powstawać – podkreśla Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group