Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6564
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kilkadziesiąt fotografii na jubileusz

Sobota, 22 lipca 2017, 10:10
Aktualizacja: 10:16
Autor: Org
Jelenia Góra: Kilkadziesiąt fotografii  na jubileusz
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
Wystawa przygotowana została z okazji 40–lecia pracy twórczej Janusza Moniatowicza oraz nadania artyście Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wernisaż odbędzie się 28 lipca w cieplickim Muzeum Przyrodniczym o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Prezentowana wystawa stanowi autorski wybór prac Janusza Moniatowicza z różnych lat i okresów działalności fotograficznej. Fotografie pochodzą z cyklów zatytułowanych: „Nieborów”, „W ciszy atelier Josefa Sudka”, „Grabarka”. Artysta prezentuje także pejzaże, fotografie portretowe, martwe natury oraz zdjęcia obiektów ceramicznych. Zdjęcia powstały na przestrzeni lat 1985-2016.

Janusz Moniatowicz pochodzi z Bolesławca, urodził się w 1958 roku. Jest uznanym artystą fotografikiem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kierownikiem karkonoskiego oddziału ZPAF. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej u prof. Jana Šmoka. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych a także albumów i publikacji.Jego prace znajdują się w zbiorach: Victoria & Albert Museum (Wielka Brytania), UMPRUM Muzeum w Pradze (Czechy), Muzeum Spisza w Lewoczy (Słowacja), Galerii Artystów w Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w kolekcjach prywatnych. Mieszka w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group