Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6298
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kijowski, Szczuka i inni w Cieplicach o prawach kobiet

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 listopada 2016, 11:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 listopada 2016, 9:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Sobotni wieczór (19.11) w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze upłynął pod znakiem spotkania z gronem osób reprezentujących Komitet Obrony Demokracji z Mateuszem Kijowskim na czele, a także Inicjatywę Polską, której liderki Barbary Nowackiej zabrakło w stolicy Karkonoszy, ale padły zapewnienia, że przyjedzie w innym terminie.

Ze względów zdrowotnych do Jeleniej Góry nie przyjechała liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, ale jak zapewniają organizatorzy, współprzewodnicząca Twojego Ruchu jeszcze spotka się z jeleniogórzanami. Wśród występujących pojawili się: Mateusz Kijowski – lider Komitetu Obrony Demokracji, Kazimiera Szczuka – feministka, członkini Inicjatywy Polskiej, Marta Lempart – inicjatorka i liderka Strajku Kobiet, prof. Ewa Waszkiewicz – była pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Paulina Piechna-Więckiewicz – liderka warszawskiej Inicjatywy Polskiej, Mateusz Rambacher oraz Marta Wosak (koordynatorka grup dolnośląskich KOD-u), która chwaliła na każdym kroku jeleniogórski KOD.

- Jest to jedna z najbardziej aktywnych i najmądrzej działających grup. Wszyscy są fajnie zaangażowani. Marzy mi się, żeby w większości miast ta współpraca tak prężnie i zgodnie przebiegała - stwierdziła Marta Wosak podkreślając istotny wkład Krzysztofa Moździerskiego.

Jak mówili organizatorzy, projekt „Wolne Parasolki” powstał na bazie ogólnopolskiego strajku kobiet. - Doszłyśmy do wniosku, że nasza działalność nie może ograniczyć się do tego, że wyprowadzamy ludzi na ulicę w obronie praw, które są nam odbierane. Jeżeli nie połączymy działalności edukacyjnej, informacyjnej oraz legislacyjnej z protestami, które wciąż w Polsce trwają, możemy oczekiwać sukcesu dużo mniejszego, niż kiedy te wszystkie czynniki zadziałają razem – mówiła Marta Wosak z wałbrzyskiego KOD-u.

Zdaniem uczestników, pierwszy strajk, który odbył się 3 października br. w wielu miastach Polski pokazał siłę kobiet i był spowodowany procedowaniem „barbarzyńskiej ustawy”, która podziałała jak płachta na byka. Następnie ogólnopolski strajk kobiet ewoluował i ustalono procedurę związaną z wdrażaniem postulatów strajkowych, w tym m.in. rozdział państwa od Kościoła. Jednocześnie podkreślano, że strajk nie był jednoznacznie za liberalizacją przepisów aborcyjnych, ani za zachowaniem obecnego kompromisu.

- W strajku siły rozkładały się pół na pół, niektóre panie nie chcą popierać ataków na Kościół, ale warto podkreślić, że my nie atakujemy Kościoła, nie jesteśmy przeciwko wierze. Próbujemy odebrać prawo do decydowania o losie polskich kobiet hierarchom kościelnym – mówiła Marta Wosak.

- Demokracja to prawa wszystkich ludzi, a nie ma praw człowieka bez praw kobiet, bo przecież kobiety są ludźmi jak wszyscy inni. O demokracji trzeba rozmawiać wszędzie, bo jeśli ograniczymy się do debaty w centralnym punkcie (Sejmie czy mediach ogólnokrajowych), to nic nie załatwimy – uzasadniał przyjazd do Jeleniej Góry Mateusz Kijowski, który podkreśla, że należy codziennie wywierać presję na rządzących, mówić czego społeczeństwo oczekuje, jakie ma żądania i pragnienia.

- Jeżeli ograniczamy się do słuchania, co politycy mają nam do zaproponowania i ewentualnie zgodzimy się, albo nie, to bardzo ograniczamy swój udział w demokracji i swoje prawa – uzasadnił M. Kijowski. - Musimy pokazać politykom, że to obywatele rządzą, a politycy są sezonowymi pracownikami zatrudnionymi do konkretnych projektów – dodał lider KOD-u.

Prof. Ewa Waszkiewicz przedstawiła dane dotyczące zatrudnienia i zarobków kobiet w porównaniu do mężczyzn. Była też mowa o dostępie do aborcji, która utrudniona jest w wielu szpitalach oraz o wielu innych wątkach ważnych w kontekście obrony praw kobiet. Kazimiera Szczuka odniosła się też do pytania z sali na temat przywłaszczenia święta niepodległości przez narodowców. - To jest dla nich okazja, żeby wychwalać swojego patrona Dmowskiego. Może nie czytają książek, mało się orientują, ale parę antysemickich cytatów znają na pamięć i tego dnia chcą czcić swojego guru Dmowskiego – mówiła feministka dodając, że prezydent Narutowicz został zamordowany w imię idei, które Dmowski głosił.

- Jeżeli taka flaga jest nam ukradziona przez narodowców, to wychodzenie pod samą flagą biało-czerwoną to za mało – imitujemy ich w tym ich ohydnym, rasistowskim, wykluczającym, nacjonalistycznym pseudopatriotyzmie. My, strona wolnościowa, powinniśmy mieć flagę biało-czerwoną plus flagę europejską, tęczową i co jeszcze się da, żeby to była niepodległość na miarę wielkiego marzenia sprzed czasów, kiedy mieliśmy II RP. Nie chodzi o to, żebyśmy oddali im patriotyzm, tylko pokazali inny jego model – dodała Kazimiera Szczuka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~Ja :) 20-11-2016 11:53
Alimenty zapłać, a później mów o prawach kobiet :)
~Boss 20-11-2016 12:21
Specjaliści od siania fermentu i wywoływania sztucznych problemów oni nie potrafią prowadzić żadnego dialogu społecznego ich zadanie to obrażanie ,krytykowanie ogłupianie i manipulacja nie słyszałem żadnej sensownej dyskusji z udziałem Kijowskiego czy Szczuki tylko krytyka tych co mają odmienne zdanie żadnych propozycji rozwiązań tylko gadanie dla gadania same bzdury oderwane od rzeczywistości
~ 20-11-2016 12:24
Leczyć z urzędu te zbutwiałe waginy,pochwy i macice oraz te zapijaczone stare fallusy.
~B+ 20-11-2016 12:42
Z tego co pamiętam to KOD promował swój marsz 11 listopada m.in grafiką z Dmowskim?!
~nktu 20-11-2016 12:45
szczuka,,,, ona nienawidzi ludzi ,,,,,,,,
~B+ 20-11-2016 12:48
Lewacka mo...lność Kalego, czyli demokracja jest wtedy, gdy wygrywa lewak, jak nie wygrywa to wrzeszczą, że demokracja jest zagrożona.
~alfaomega 20-11-2016 13:04
A kto ich tu zaprosił????Szukają swej szansy w Czerwonej Dolinie????Do swej nazwy powinni dołączyć :Komitet Obrony Lewaków,Zdrajców,Szowinistów.
~tak myślę sobie 20-11-2016 13:08
Ohyda....tfuuu Kilku popaprańców przemawiało do kilku idiotów
~s. 20-11-2016 13:12
Jestem pokrzywdzony, żona zarabia więcej niż ja. Po prawdzie, lewactwo jest gorsze od faszyzmu.
~~do tak sobie nie myślę 20-11-2016 13:15
"Ohyda....tfuuu" śmie twierdzić, że myśli.
~lewusy 20-11-2016 13:16
Zgodnie z hasłem lewicy:" Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!" W parafrazie:" Stare d..y chop do kupy" , "Lewackie d..y dają d..y", "Gołe d..y chop do kupy" ,"Komunistycze d..y dają Polsce tylko kupy".Smród poszedł na całą Kotlinę ! Wstydu nie mają te pomiotła :Bieruta,"WiesLawa",Gierka,Jaruzela i Kwacha.Jak można tak s..ć w takim pięknym miejscu jak Teatr Zdrojowy ? Zarządzający tym obiektem wystąpił w roli babki kiblowej.Ile wziął ? Teraz będzie po nich przątał !
~Bezdomny 20-11-2016 13:28
Same komentarze pisiorów, ziejące nienawiścią do ludzi inaczej myślących.I po co wy wszyscy chodzicie do kościoła!
~anonim2 20-11-2016 13:31
szczuka mowi o marszu niepodległosci ale wreszcie ten 11 listopad pokazał kto sial zamet nie było prawie peło to marsz był spokojny i iditka nie wie ze bytnar czyli rudy i ci co go odbili z rak gestapo tez nalezeli do tego obozu ico czy im to przynosi ime aszef naszego kodu to przeciez od pozyczek zna procent lchwiarski i dlatego sie udziela bo rzad chce to zabrac i brawo na zdjeciach to widac kto przyszedł nawet babcia w czerwonym z podkasanom sukienkom i paru innych sami czerwoniaki
~ 20-11-2016 13:45
Do bezdomny. Wymasuj się sam, mkicrocefalu.
~jano 20-11-2016 13:45
Obrzydliwe...
~alfaomega 20-11-2016 13:51
Teatr Kijowskiego..,
~Do bezdomny 20-11-2016 14:30
jaki ty jesteś skaleczony przez życie prostacki lewaku
~gosc1 20-11-2016 14:47
Jestem kobietą i bynajmniej nie czuję się pozbawiona żadnych praw. W czyim imieniu walczą w takim razie te feministki z Kijowskim włącznie? Bo nie rozumiem.
~zxzxzx 20-11-2016 14:59
Domagają się żeby kościół przestał decydować o losie polskich kobiet. Decydować o losie kobiet ma Mateusz Rambacher i Kazimiera Szczuka. A może lepiej żeby kobiety same decydować o swoim losie? Nie rozumiem dlaczego jakiś Rambacher ma mwić kobietom co mają myśleć i jak żyć.
~zxzxzx 20-11-2016 15:02
lol to jest gościu, który uważa się za mądrzejszego od kościoła, papieża i wszystkich kobiet https://pl-pl.facebook.com/mateusz.rambacher
lelumpolelum 20-11-2016 15:45
Czyatjąc komentarze widać, iż ludzie są świadomi zachodzących "Dobrych Zmian"- oczywiście nie wszystkich. Koniec lewactwa i manipulowania społeczeństwem ludzie już nie są tak naiwni i głupi jak dawniej. Serce się raduje rodacy... Kijowski i Szczuka heheh nie mogę wyjść z podziwu jakich ekspertów nam przysyłają uśmiech od ucha do ucha
~Rybniczanka! 20-11-2016 16:12
Czerwona Kotlina ja zawsze skundlona.
~Brp 20-11-2016 16:28
Wszyscy widzimy, iż - po totalnej klęsce dotychczasowych działań i prowokacji opozycji - zauważyć można zmasowane nawoływanie "światłych opozycjonistów" do siłowego i krwawego przejęcia władzy w Polsce. Nawołują do niego wprost, m.in. podczas swoich objazdów po naszym kraju i chyba właśnie taki cel przyświeca tym objazdom.
~ksawercia 20-11-2016 16:37
Trzeba było przyjść na spotkanie, zabrać sensownie głos w ważnej społecznie sprawie a potem wypisywać swoje uwagi. Ale po co iść na debatę z mądrymi ludźmi, aktywnymi społecznie i znającymi problemy polskich kobiet,skoro i tak umysł zainfekowany głosem radia Ma ryja nie dopuszcza innych myśli ?? Tylko opluwanie ,wyśmiewanie i poniżanie każdego,kto ma inne zdanie niż prezes PiS-u jest według wyżej piszących w porządku? A ~Rybniczance powiem ,że Kotlina jest pełna mądrzejszych od ciebie ludzi i chwała im za to!!
~ 20-11-2016 17:02
No to pewnie roznosił się tam smrud.
~o co chodzi? 20-11-2016 17:06
Tu nie chodzi o prawo kobiet, bo jak do tej pory, to kobiety nie sa pozbawione praw. Wlasciwie wszystko prowadzone jest w kierunku aborcji. Jeżeli już stało się, ze kobieta zachodzi w ciaze, to niech nie zabija niewinnej istotki. Ciaza nie jest z powietrza, bo na stosunek zgadzają się oboje kobieta i mezczyzna. A jak się kobieta nie godzi, to niech się zabezpieczy.
~Lmlml 20-11-2016 17:10
Lklk
~do bezdoomny 20-11-2016 17:24
Spójrz na pierwsze kilka komentarzy do momentu pojawienia się twojego wpisu nikogo nie obrażają są na temat pojawiasz się Ty ze swoją psychozą pod tytułem PIS jest zły i robi się syf pod artykułem cel osiągnąłeś idealnie pasujesz do towarzystwa ze zdjęcia zero głosu w dyskusji tylko obrażanie i mącenie
lelumpolelum 20-11-2016 17:37
Do 20-11-2016 17:24 lepiej tego ująć nie można
~Alan 20-11-2016 17:37
To p..rdolone lewackie mordy
~Rybniczanka! 20-11-2016 17:51
~ksawercia, bolszewicka Szczuka naśmiewała się z niepełnosprawnego dziecka bo to było w TV TRWAM. I to tyle też na temat i twojego skundlenia!
~t7 20-11-2016 17:52
Niech sobie jadą do turcji nauczać praw kobiet.
~tennormalny 20-11-2016 17:59
Tyle głupoty w jednym miejscu, nie za ciasno (mimo tylu pustych miejsc)?
~do ksawercie 20-11-2016 18:11
Ale tam nie było mądrych ludzi.
~Dzidek bez swetra 20-11-2016 18:22
Jeszcze do "bezdomny". Nie jestem zwolennikiem, miłośnikiem ani sympatykiem pisiorów, jak piszesz niemyślący płytki człowieczku. Jeśli to są dla Ciebie "autorytety" to Ty chyba przed chwilką z jaskini jakiejś wylazłeś. Przybycie takiej "elyty" do tego jeleniogórskiego ciemnogrodu, na długo mu chwały nie przyniesie. Nowacka w porę się chyba opamiętała i to tałatajstwo po prostu olała. Ciekawe, czy była zrzutka na alimenty guru bez kija.
~ 20-11-2016 18:59
Długo będzie capić w tym teatrze po ich wizycie !
~hura 20-11-2016 19:28
żenujący poziom oponentów KOD-u jest niesłychanie budujący; nie ma mądrych głosów polemizujących z przytoczonymi argumentami na spotkaniu; jak, tak ograniczeni ludzie poradzą sobie, kiedy wszyscy inni zostaną już deportowani?
~Anty KOD 20-11-2016 19:51
Byłem i czekałem jak Kijowski zacznie nawijać, po czym krzyczałem zapłać alimenty i było bardzo zabawnie :D:D:D
~ 20-11-2016 19:51
Byłem przekonany, że ten dziwoląg Kijowski K-o-D-uje na Białorusi lub w Koreii Północnej, już się ucieszyłem a tu proszę. Jestem zawiedziony!!.
~rysiek w swetrze 20-11-2016 20:36
Soros jest znany m.in. z tego, że w Polsce wspiera działalność KOD, współfinansuje także działalność „Gazety Wyborczej”. Miliarder założył i dotował Fundację im. Stefana Batorego, będącą propagandową tubą środowiska Michnika, Balcerowicza i Geremka. Ostatnio wyłożył około 17 mln dolarów na Agorę.
~tfusk 20-11-2016 20:49
Darmozjady
~alfaomega 20-11-2016 21:05
Wszystkiemu winny PIS.Radzę aby spojrzeć najpierw na siebie i na hasła,które Wy głosicie.Mam przytoczyć????Nie nie zniże się do Waszego nskiego poziomu i języka nienawiści.Nie odwracajcie kota ogonem.Zeby czegoś wymagać trzeba być samemu w porządku. Nareszcie mamy takie rządy jakich od lat każdy prawdziwy i prawy czowiek pragnął.
~człowiek 20-11-2016 21:33
Byłem, wspaniali ludzie, świetna atmosfera, komentarze pisowskich trolli jak zawsze obrzydliwe, wszystko w normie ;) co do kogoś o nazwie "anty kod" proszę nie kłamać, bo nikt w sali nie krzyczał
~ehh 20-11-2016 21:37
po komentarzach widać kto tu się naoglądał TVPiS, smutne, że dajecie się omamić drogie trolle :)
~Osoba 20-11-2016 21:40
Świetne wydarzenie,wiecej takich w Jeleniej Górze!
~zxzxzx 20-11-2016 21:51
świetne wydarzenie. pare lesbijek i wariatka przez godzine siedzą za stołem i piją cisowianke.
~niezależna2.0 20-11-2016 21:57
...oby więcej takich inicjatyw...a wy pisowskie trolle udławcie się własną żółcią...PIS przeminie i będzie to realna dobra zmiana - oby jak najszybciej
~do wyżej 20-11-2016 23:05
KOD szybciej przeminie i nareszcie zacznie się dobra zmiana
~Nur 20-11-2016 23:37
Nawet Zocha zaczyna sobie gdzie indziej mościć. Gdzie te czasy kiedy kokietowała środowisko Radia Maryja
~i 21-11-2016 0:42
Pisuarom nie mieści się to w głowie dla nich prezes eunuch to ideał !!!
~ksawercia 21-11-2016 8:36
Zgadzam się ,z wpisem z 00:42 ,że dla nich prezes mający problemy ze swoją seksualnością,to taki typowy życiowy nieudacznik. Nie ma prawa jazdy, nie uprawia sportów, nie robi sam zakupów, więc nie wie jak prowadzić gospodarstwo domowe, za to ma do pracy dwie lewe ręce, ale głowę do knucia ,podpuszczania jednych na drugich , do opluwania każdego,który mu się kiedyś czymkolwiek naraził. Oto idol wielu piszących powyżej no i oczywiście pani posłanki Machałek!
~lwowski 21-11-2016 8:42
mam pytanie do aktywistów KOD. - Przeciwstawiacie się działaniom antydemokratycznym czy wszelkim rządowym? Czy program 500+ też jest przez KOD piętnowany? Jeżeli tak to czy członkowie KODu odstąpili od wnioskowania o te pieniądze?
~Europejska ksenofobia a może 21-11-2016 9:09
Mam pytanie do obrońców demokracji z KOD, jakie jest ich stanowisko i jakie podjęli lub podejmą działania w związku z dyskryminującymi Polaków działaniami brukselskich linii lotniczych, które w ramach odpowiedzialności zbiorowej "wyprosiły" z pokładu samolotu wszystkich Polaków?
~Tosia 11 21-11-2016 9:27
Myślę, że prawa kobiet to zaskłona dumna do aktywiziwania KODU. Jeżeli już to tylko o pełne prawa do aborcji im chodzi
~hjghjgjh 21-11-2016 9:38
Sądząc po większości wpisów, to czeka nas 15 lat PiSu i ciemnogrodu.
~Pea 21-11-2016 10:22
Komentatorzy z Jelonki jak zwykle nie zawodzą. Oprócz kilku głosów rozsądku jak zwykle potok, istna lawina pseudointelektualnego bełkotu! Czy wy kmioty nie możecie się w końcu zabrać za szukanie pracy zamiast całymi dniami robić tu manifest swoich intelektualnych popłuczyn! Nic nie macie do powiedzenia! Wyłącznie najtańszy i dyktowany najbliższymi pobudkami hejt! To miasto naprawdę przepełnione jest całą rzeszą niedouczonych i niedoinformowanych frustratów! Powinni zabronić się wam rozmnażać bo stanowicie niebezpieczeństwo dla puli genowej narodu polskiego IQ >50 Zapiszcie się najlepiej na pielgrzymkę ONR do Liczenia mizogini!!!!
~Do Europejska ksenofobia 21-11-2016 10:25
Wyproszono z pokładu nachlane świnie i tępe bydło, a nie Polaków!
~do Tosia 11 21-11-2016 10:46
jeśli chodzi o sam KOD to jako przeciętny obywatel też nie widzę korzyści w ich działalności, ale to że nasz rząd chciał posłuchać podszeptów kościoła i jakiejś organizacyjki która powinna być zlikwidowana i chciał zaostrzyć i tak o wiele za ostre prawo antyaborcyjne, wycofał ze sprzedaży pigułki "po" i badania prenatalne są trudno dostępne i bardzo drogie - to już jest konkretny argument na to że z Kod-em jest mi po drodze, nawet jeśli by chodziło o możliwość aborcji na życzenie to co w tym złego ? jak tak im szkoda tych płodów to niech opracują metodę przeszczepu płodu i biorą je na siebie
~do Pea 21-11-2016 10:52
puli genowej narodu polskiego powiadasz, dzięki 500+ i 4000+ na dzieci z zespołem poalkoholowym dopiero ta pula będzie zrąbana
~ 21-11-2016 11:32
Prawdziwy trzeci sort, wyrzutki społeczeństwa. KOD to zgromadzenie zdrajców, złodziei i oszustów. Populizm jest ich ideą a degenerat przywódcą :(
~niezależna2.0 21-11-2016 12:10
...dla pisowskich trolli i d...li z ONR - pełnia szczęścia to 500+ i jezus jako król Polski...
~1-2-3 21-11-2016 13:13
KOD-owcy bardzo się ciskają! Obrażają, kłamią i nerwy im puszczają. Czyżby grunt palił się pod kopytkami? :)
~do postu z 10.25 21-11-2016 13:45
Nie obrażaj Polaków, życzę ci abyś znalazł się na pokładzie samolotu gdzie wśród pasażerów znajdzie się nachlany rodak a ciebie z rodziną "wyproszą" w ramach odpowiedzialności zbiorowej tak bliskiej hitlerowskim faszystom.
~wincent 21-11-2016 14:26
Pani Kazimiero Szczuka! Radzę, najwyższy czas zmienić lekarza. Obserwuję panią od lat, kiedy to pani prowadziła w TV teleturniej. Nigdy tego nie zapomnę.
~darojg 21-11-2016 14:49
Ale jaja. Kobiet musi bronić alimenciarz uchylający się z płacenia na dzieci i stara bezdzietna panna.
~darojg 21-11-2016 15:14
Ale jaja. Kobiet musi bronić alimenciarz uchylający się z płacenia na dzieci i stara bezdzietna panna.
~ 21-11-2016 17:44
Do 00 42 - lepiej mieć szefa eunucha niż szefa dziecioroba który uchyla się od płacenia alimentów . Kiedy powstanie ruch obrony kobiet przed Kijowskim i innymi alimenciarzami
~och... 21-11-2016 18:42
do ksawercia : a co ty robisz ? ty też opluwasz innych. dziecï w piaskownicy nieświadome plują na siebie /czasami/ ale je się wychowuje, że to nie ładnie tak robić. Kto wychowa tych nïektórych dorosłych że pluć, wyzywać, przezywać,wyśmiewać...to nieładnie, brzydko i świadczy źle o nim samym?
~ 21-11-2016 22:34
Kijowski, weż się w końcu do roboty, a jak nie, to jedż sobie na Białoruś albo do Rosji, i nie zawracaj gitary. Nie będziemy za Tobą tęsknić.
~michall 9-12-2016 13:12
Polacy gonić tą ż...o-bolszewick abandę pasożytów ,to jawni werogowie Polaków kto ich slucha chyba SB-ecka horda pasozytów tracący właśnie swe przywileje to powinno sie stać 20 lat temu,Kijowski elemenciaż ,Szczuka ,brak słow łagodnych.brakowalo jeszcze Sierakowskiego tego co sprowadzal lewaków z niemiec aby bili Polaków przy aprobacie Komorowskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group