Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9178
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierowcy: Dziury w drogach, że aż strach!

Poniedziałek, 4 lutego 2013, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2013, 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kierowcy: Dziury w drogach, że aż strach!
Fot. Angela
Kiedy z jeleniogórskich dróg zszedł śnieg, pojawiły się dziury. – Mimo, że okres zimy był krótki, dziur i pęknięć jest zdecydowanie więcej, niż w minionym roku – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Służby drogowe punktowo łatają te największe i najgroźniejsze. – Pozimowe remonty dróg rozpoczną się nie wcześniej, niż w marcu – dodaje Jerzy Bigus.

Kierowcy pytani o największe dziury zgodnie wskazują tę na pl. Kardynała Wyszyńskiego nieopodal Muzycznego Radia. Jedni próbują ją omijać niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla kierowców jadących pasem obok, inni wjeżdżają w jej sam środek zahaczając podwoziem o asfalt.

- Podobnych rozmiarów są dziury na ulicach: Wolności, Wincentego Pola, Spółdzielczej, Wojska Polskiego, Sobieskiego, Staszica, Grunwaldzkiej czy Podchorążych – wylicza Mirosław Kucza, taksówkach z Taxi Mercedes. - Niedawno wymieniałem teleskopy z powodu tych dziur, bo co chwilę w nie wpadam, a zwłaszcza wieczorem kiedy człowiek nie jest w stanie ich zauważyć i ominąć – dodaje kierowca.

Wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg przyznaje kierowcom rację, jednak tłumaczy, że na gruntowne remonty i kompleksowe łatanie wszystkich ubytków w drodze trzeba poczekać.

- Obecnie ulice są nasiąknięte wodą i zamarznięte – mówi Jerzy Bigus. – Masa bitumiczna się do nich po prostu nie przyklei. Będą to pieniądze wyrzucone bez sensu, bo już po kilku tygodniach dziury będą takie same. Od kilku dni łatamy te największe ubytki, które zagrażają kierowcom, musimy jednak liczyć każdą złotówkę, bo w tym roku otrzymaliśmy o 30 procent mniej pieniędzy na bieżące utrzymanie dróg, niż w roku poprzednim – dodaje wicedyrektor zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
106
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group