Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6544
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Kierowca pod gazem chciał wieźć młodzież do Pragi

Czwartek, 5 czerwca 2008, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Kierowca pod gazem chciał wieźć młodzież do Pragi
Fot. TEJO
Policjanci udaremnili wyjazd na wycieczkę do stolicy Czech autokaru z młodzieżą, którego kierowca był nietrzeźwy. Policja została zaalarmowana przez jednego z rodziców.

W czwartek rano oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Karpaczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z rodziców prośbą sprawdzenie trzeźwości kierowcy autokaru, który ma wyjechać z gimnazjalistami z Puław na wycieczkę do Pragi.

50-cio osobowa grupa gimnazjalistów przebywała w jednym z pensjonatów w Karpaczu na dwudniowej wycieczce. Dzisiaj rano zaplanowano wyjazd do Pragi.

– Jeden z rodziców podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy podjechali funkcjonariusze, 33-letni mężczyzna szedł w kierunku autokaru. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało 0,8 promila – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze pouczyli kierowcę o konsekwencjach prawnych wynikających z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a organizatora wycieczki o możliwości dochodzenia swoich roszczeń na drodze cywilno-prawej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group