Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9431
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy zniknie ten wykop?

Czwartek, 1 października 2020, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy zniknie ten wykop?
Fot. Czytelnik
Z prośbą o wyjaśnienie, kiedy zostanie zasypana dziura, którą wykopali na ul. Wiosennej w Jeleniej Górze gazownicy zwrócił się do naszej redakcji pan Marcin (dane do wiadomości redakcji).
Około dwa tygodnie temu na ul. Wiosennej pracownicy PGNiG wykopali w poszukiwaniu źródła ulatniania gazu dziurę i zostawili ją – mówi nasz Czytelnik. - Nie rozumiem, dlaczego mimo że w tym miejscu nie prowadzone są żadne prace wykop nie został zasypany. Utrudnia nam to życie, gdyż na naszej ulicy brakuje miejsc parkingowych. Boimy się też, że jakiś przechodzień wrzuci do wykopu niedopałek i dojdzie do tragedii. Kto wtedy poniesie jej odpowiedzialność? - pyta Czytelnik.
Od 14 do 15 września br. pracownicy Gazowni w Jeleniej Górze prowadzili prace polegające na naprawie uszkodzonego gazociągu – wyjaśnia rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa Radosław Jankiewicz. - Po wykonaniu niezbędnych prac w celu wietrzenia pozostawiono zabezpieczony wykop. Pracownicy Gazowni 17 września br. ponownie skontrolowali miejsce prac i stwierdzili tam niewielką obecność metanu w ścianach wykopu, co wskazuje na kolejne nieszczelności. W związku z tym podjęto decyzję o wymianie przyłącza i wyłączeniu dopływu gazu do piekarni. W porozumieniu z jej właścicielem ustalono termin wyłączenia gazu na 30 września br. Planowany termin zakończenia prac łącznie z zasypaniem wykopu i asfaltowaniem to 5 października. Przerwa w dostawie paliwa gazowego do odbiorcy przewidywana jest tylko w momencie przyłączenia, tj. ok. 4 godzin 30 września br. Jednocześnie chciałbym poinformować, że wykop jest pod stałą kontrolą służb eksploatacyjnych Gazowni w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
14%
Cieszy
14
32%
Hahaha
4
9%
Nudzi
2
5%
Smuci
4
9%
Złości
14
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group