Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3085
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Kiedy żłobek i nowe przedszkole pod Szrenicą?

Poniedziałek, 24 marca 2014, 7:07
Aktualizacja: 8:11
Autor: Roksana Chadaj
Szklarska Poręba: Kiedy żłobek i nowe przedszkole pod Szrenicą?
Fot. Roksana Chadaj
Po wieloletnim oczekiwaniu udało się wszcząć procedurę budowy żłobka i nowego przedszkola w Szklarskiej Porębie. Wniosek o przyznanie pieniędzy z programu „Maluch 2013” ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej został zatwierdzony. Gmina na realizację zadania otrzymała dotację w wysokości ponad milion złotych. – Wszystkie dokumenty zostały już zatwierdzone – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński.

Obecnie w Szklarskiej Porębie funkcjonuje Przedszkole Samorządowe nr 1 przy ulicy Sikorskiego oraz Przedszkole Samorządowe nr 2 przy ulicy Osiedle Huty.

- Ze względu na zły stan techniczny Przedszkole nr 1 nie może już pełnić funkcji ośrodka edukacyjnego dla dzieci. Stąd pomysł utworzenia przedszkola w Szkole Podstawowej nr 1. Prace ruszą podczas wakacji. Teraz ze względu na trwający rok szkolny jest to niemożliwe. Dodatkowo należy wspomnieć o budowie żłobka przy Przedszkolu nr 2. Jest to duża inwestycja - mówi Justyna Kozik dyrektor SP nr 1 w Szklarskiej Porębie

Latem 2013 roku ruszyła budowa żłobka integracyjnego w Osiedlu Huty. Koniec budowy przewidziany jest na lipiec 2014 roku. Natomiast do użytku zostanie oddany w sierpniu, tak żeby po wakacjach zapewnić opiekę najmłodszym mieszkańcom miasta.

Również powakacjach zostanie otwarte przedszkole w SP nr 1. Szkoła zostanie przystosowana do potrzeb najmłodszych. Dodatkowo na terenie szkoły został wybudowany nowoczesny plac zabaw i Orlik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group